Atbalsta 14 vietējos uzņēmējus

Talsu novads

Lai sniegtu finansiālu atbalstu uzņēmējiem, arī šajā gadā Talsu novada pašvaldība izsludināja konkursu «Dari Talsu novadam», kurā līdz 30. aprīlim varēja iesniegt pieteikumus. Atsaucība bijusi pietiekama, jo, lai atbalstītu visus pretendentus, kas atbilst saņemšanas nosacījumiem, bija nepieciešams papildu finansējums. Nu jau bijušās Talsu novada domes deputāti par šo jautājumu lēma 29. jūnija domes sēdē.
Informāciju par konkursu sniedza pašvaldības attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas projektu vadītāja Baiba Lorence. Šogad saņemti 22 pieteikumi, bet finansiālā atbalsta saņemšanai tālāk virzīti 14. Astoņi atzīti par neatbilstošiem nolikuma prasībām. Kopējā prasītā summa — 29 612,78 eiro. Nu jau bijušās domes vadības lēmums bija virzīt apstiprināšanai visus kritērijiem atbilstošos projektus. Lai segtu saistības par 2020. gada konkursa projektu līdzfinansēšanai uzņemtajām saistībām, kam nepieciešami 4 879,44 eiro, šogad konkursā pretendentu atbalstam no novirzītajiem 15 000 eiro pieejami bija tikai 10 120,56 eiro. Tāpēc domes sēdē deputātiem lemšanai bija piedāvāta iespēja nepieciešamo finansējumu visu konkursa pretendentu atbalstam, kas ir 19 492,22 eiro, ņemt no pašvaldības 2021. gada budžeta sadaļas «Līdzfinansējums vecpilsētu ēku restaurācijai». Šo finansējumu sākotnēji noteiktajam mērķim pirmajā pusgadā nav izdevies apgūt un, iespējams, šogad arī neizdosies, jo pašvaldībā tiekot pārskatīti saistošie noteikumi atbalsta saņemšanai, deputātiem skaidroja B. Lorence un attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas vadītāja Jolanta Skujeniece.
Konkursā «Dari Talsu novadam» atbalstīti tādi uzņēmēji kā SIA «Interconcept LV» (ražo saules paneļu sistēmas, kas nodrošina to sekošanu saulei; par sniegto atbalstu plāno iegādāties nepieciešamās detaļas vienas šādas sistēmas izveidei), SIA «Nr.33 Nams» (kafejnīcas aprīkojuma iegādei), SIA «Pērkonzirgi» (plānots izveidot atpūtas vietu, nodrošināt zirgu izjādes), SIA «Silk Milk Media» (jauna medija — portāla Retalsi.lv izveidošanai), SIA «SSB Timber» (uzņēmuma darba efektivitātes palielināšanai un jaunu klientu piesaistīšanai), SIA «Vegoland» (jauna produkta «Zemeņu biezenis» ieviešanai tirgū), SIA «A&A Banketu Serviss» (grilbāra «Tornis» aprīkojuma iegādei). Atbalstu saņēma arī Karīna Rožkalne-Bebriša (telpas labiekārtošanai), Kaspars Kristapsons (bērnu fiziskās sagatavotības skolas izveidošanai; mērķis — veicināt bērnu fiziskās sagatavotības attīstību vecuma posmā no pieciem līdz septiņiem gadiem), Sindijai Teberniecei (datortehnikas un video apstrādes programmatūras iegādei), Dinai Jansonei (sublimācijas (liofilizācijas) žāvēšanas iekārtas iegādei ogu pārstrādei), SIA «Fly For Film» (mākslinieku/mediju speciālistu rezidences darba vietu ierīkošanai), Jurģim Šteinbergam (kokapstrādes darbnīcas iekārtošanai) un ZS «Lāčplēši 9» (ūdens tūrisma un atpūtas pakalpojumu sniegšanai Talsu novada iedzīvotājiem un viesiem).