«Sabiles Sidram» — zelts un sudrabs prestižākajā Eiropas sidra konkursā

Uzņēmējdarbība

Pasaules Sidra dienā, 3. jūnijā, Vācijā, Frankfurtē, norisinājās prestižā «CiderWorld’21 Awards» konkursa ceremonija. «Covid-19» pandēmijas dēļ šogad tā notika attālināti, Eiropas sidra meistarus pulcējot pie datora ekrāniem. Konkursā piedalījās 77 ražotāji ar 180 produktiem, to skaitā arī SIA «Sabiles Sidrs» ar šā gada jaunumu — sauso ābolu baltvīnu «Gardener’s Five Seeds» un saldo «Gardener’s Ābolu — cidoniju sidru».
«Sabiles Sidra» valdes locekle Baiba Circene pastāsta, ka «CiderWorld’21 Award» tika organizēts sadarbībā ar Gesenheimas Lietišķo Zinātņu universitāti Vācijā. Tā ir viena no pasaules vadošajām universitātēm dzērienu tehnoloģiju jomā. Konkursam pieteiktie dzērieni tika analizēti universitātes Dzērienu izpētes institūtā. Vēlāk tos nodeva ekspertu žūrijai degustācijām un vērtēšanai pēc «CiderWorld’21» 120 punktu shēmas. Žūrija ņēma vērā dzērienu izcelsmi, reģionālās īpašības un, protams, degustējot vērtēja to kvalitāti.
SIA «Sabiles Sidrs» konkursā piedalījās ar diviem jaunā «Gardener’s» zīmola produktiem. Ābolu baltvīns «Gardener’s Five Seeds», kurš tirdzniecībā nonāca šajā pavasarī, prestižajā konkursā ar 109 punktiem ieguva zelta medaļu. Savukārt «Gardener’s saldais Ābolu—cidoniju sidrs», kas Latvijas tirgū pieejams no 2020. gada, ar 106 punktiem ieguva sudraba medaļu.
Kā top zelta medaļas ieguvējs?
Ābolu vīns tāpat kā sidrs top reizi gadā no svaigiem āboliem. Gatavošanas sākuma posms abiem dzērieniem ir vienāds — no rudenī pārstrādātajiem āboliem iegūst sulu, pievieno raugus un sākas ābolu sulas fermentācijas un nogatavināšanās process. Tas prasa ilgu laiku, un tikai ziemas beigās sākas jaunas partijas pildīšana.
Jaunā «Gardener’s Five Seeds» vīna garšas buķeti veido tradicionālo sidra ābolu un vietējo deserta ābolu rūpīgi izmeklēta attiecība. Un tas tāpat kā darītavā tapušie sidri darīts tikai no Latvijā audzētiem, rūpīgi atlasītiem āboliem, tā piešķirot autentisku, īstu garšu, ko radījis vietējais klimats. «Latvijas klimats ir īpaši piemērots ābolu audzēšanai, tādēļ uzskatu to par Latvijas bagātību, ko vajag mācēt izmantot. Gadu laikā uzkrātā pieredze garšu meklējumos, pacietība, rūpība un mīlestība pret procesu ļāvusi mums radīt pirmo «Sabiles Sidra» darītavas vīnu. Konkursā vēlreiz guvām apstiprinājumu ābolu lieliskajai saderībai ar citām ziemeļu ogām un augļiem, to apliecina Gardener’s Ābolu—cidoniju sidra apbalvojums,» atklāj sidra meistare.
Ceļā uz Eiropu
SIA «Sabiles Sidrs» dibināts 2009. gadā, atgriežot dzīvību Sabiles vecajā konservu cehā, kura telpas piemērotas darītavas vajadzībām. 12 gadu laikā zīmols «Sabiles Sidrs» pārliecinoši iekarojis savu vietu Latvijas veikalu plauktos, un tam seko arī jaunās «Gardener’s» līnijas dzērieni. «Pirmie zīmola «Gardener’s» dzērieni sortimentam pievienojās pagājušajā gadā, un tas radīts ar mērķi sākt eksportu. «CiderWorld 21» profesionālās žūrijas novērtējums ir apliecinājums, ka Latvijā radītie dzērieni atbilst visizsmalcinātāko dzērienu ekspertu prasībām,» pauž Baiba Circene.