«Talsu NSS/Krauzers» regulāro čempionātu noslēdz 4. vietā

Sports

Aizvadītajā nedēļā «Talsu NSS/Krauzers» aizvadīja divas spēles. Trešdien talsenieki tikās ar «Ķekavu», savukārt svētdien — ar Liepājas «Kuršiem».
Lai regulārajā čempionātā 12 komandu konkurencē izcīnītu 4. vietu un līdz ar to sava laukuma priekšrocības izslēgšanas spēlēs, talseniekiem atlikušajās divās spēlēs bija nepieciešams izcīnīt vismaz vienu punktu. Uzdevumu izdevās atrisināt jau trešdienas spēlē pret «Ķekavu» — komanda tika pie vajadzīgā punkta, piekāpjoties konkurentiem spēles pagarinājumā (7:8). Mūsējiem bija iespēja spēli noslēgt arī ar uzvaru, jo trešās trešdaļas vidū «Talsu NSS/Krauzers» atradās vadībā ar 7:5, bet diemžēl neizdevās apturēt pretinieku rezultatīvākos spēlētājus. Tika piedzīvots zaudējums un pārtraukta četru uzvaru sērija.
Svētdien «Talsu NSS/Krauzers» tikās ar Liepājas «Kuršiem». Lai arī spēlei bija formāla nozīme, jo talsenieki nevarēja tikt augstāk par 4. vietu vai nokrist zemāk un liepājnieki izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs zaudēja dienu iepriekš, abas komandas gatavojās spēlei ar pilnu nopietnību, jo mūsējie negribēja zaudēt pārliecību pirms svarīgākajiem mačiem, bet liepājnieki — no-slēgt sezonu ar zaudējumu. Sīva cīņa risinājās tikai pirmajā periodā, kur talsenieki bija pārāki ar 1:0. Otrajā periodā mūsējie guva septiņus vārtus, kamēr pretinieks tikai vienus vārtus. Mača liktenis bija izšķirts. Trešajā periodā pretinieks guva trīs vārtus, uz kuriem mūsējie atbildēja ar četriem vārtiem, uzstādot gala rezultātu 12:4.
Līdz ar panākumu «Talsu NSS/Krauzers» noslēdza regulāro čempionātu, 22 spēlēs izcīnot 12 uzvaras pamatlaikā, vienu uzvaru pagarinājumā, piedzīvojot sešus zaudējumus pamatlaikā un trīs zaudējumus pagarinājumā. Kopumā izdevās izcīnīt 41 punktu, kas ir komandas labākais rādītājs, kopš komandu trenē Artis Raitums. Komanda var lepoties arī ar otru labāko aizsardzību (vidēji spēlē ielaižot 4,5 vārtus), labāko metienu realizāciju (23,71%) un vismazāk saņemtajām soda minūtēm.
Izslēgšanas spēlēm šosezon mainīts izspēles formāts. Līdz šim komandas gan ceturtdaļfinālu, gan pusfinālu aizvadīja līdz četrām uzvarām, bet medaļas tika izcīnītas spēlē «Arēnā Rīga». Šosezon epidemioloģiskās situācijas dēļ izspēles sistēma mainīta — ceturtdaļfinālā uzvarētājs tiks noskaidrots, cīnoties līdz divām uzvarām, bet pusfināla uzvarētāji un medaļnieki tiks noskaidroti vienā spēlē. Talsenieki izslēgšanas spēlēs tiksies ar «Ķekavu». Pirmā spēle sestdien, 29. maijā, 18.15 paredzēta Talsos.
Mārtiņš Maķevics,
biedrības «Florbola klubs «Talsi»» valdes priekšsēdētājs