Ceļā uz Tokijas olimpiskajām spēlēm

Sports

13. maijā Ungārijas pilsētā Segedā norisinājās Eiropas Olimpiskā kvalifikācija un pasaules kauss, kurā startēja arī Talsu novada sporta skolas treneris un bijušais audzēknis — smaiļotājs Roberts Akmens. Kvalifikācijas sacensībās R. Akmens 200 metru distancē izcīnīja 2. vietu — ar to bija pietiekami, lai nodrošinātu ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.
Finālā R. Akmens par 0,61 sekundi atpalika no uzvarētāja — Krievijas pārstāvja Jevgeņija Lukancova, bet cīņā par 2. vietu kopā ar vēl diviem sportistiem finišēja gandrīz vienlaikus, par sešām sekundes simtdaļām apsteidzot slovēni Vidu Debeljaku un par 0,24 sekundēm — ungāru Kološu Čizmadiu. Eiropas zonas kvalifikācijā smaiļošanas vieninieku sacensībās ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm iegūst pirmās divas vietas ieņēmušie sportisti. Vēl viena iespēja izcīnīt vietu olimpiskajās spēlēs būs nākamnedēļ Krievijā gaidāmajā pasaules kausa posmā.
R. Akmens atzīst, ka olimpiskās ceļazīmes izcīnīšana ir sapņa piepildījums, par ko viņš visā savā sportista karjerā ir mērķtiecīgi un neatlaidīgi cīnījies. «Olimpiskās spēles vienmēr ir bijis mērķis, kas mani ir motivējis cīnīties! Dalība olimpiskajās spēlēs ir katra sportista sapnis un augstākais karjeras punkts. Esmu sasniedzis vienu no saviem dzīves mērķiem, bet pie tā mana attīstība noteikti neapstāsies! Ceļš viennozīmīgi ir bijis grūts — ar daudziem kritumiem un kāpumiem, taču grūtības man ir mācījušas kļūt spēcīgākam un vēl neatlaidīgākam. Izaicinājumu ir bijis daudz, pats lielākais — saglabāt motivāciju un turpināt tiekties uz mērķi brīžos, kad nācās saskarties ar dažādiem šķēršļiem. Turpināt virzīties uz priekšu man palīdzēja tuvie cilvēki, iekšējais spēks un vēlme pierādīt sevi. Brīdī, kad uzzināju, ka man ir izdevies izcīnīt vietu olimpiskajās spēlēs, biju neaprakstāmi atvieglots un laimīgs — izplūdu prieka asarās. To laimes sajūtu ir ļoti grūti aprakstīt. Emocijas plūda uz visām pusēm! Bija vajadzīgas vairākas stundas, lai aptvertu to, kas ir noticis. Liels paldies jāsaka manai partnerei, kura ir blakus visās manās cīņās. Liels atbalsts ir arī treneris Aleksandrs, ģimene un tuvākie draugi, kuri vienmēr iedrošina un uzmundrina. Bez līdzcilvēku atbalsta es noteikti nebūtu tur, kur esmu! Noskaņojos un iekšēji stiprinu sevi arī pats, bet to izdarīt man ir palīdzējuši tuvie cilvēki. Runājot par profesionālajām gaitām, šobrīd mans galvenais mērķis ir veiksmīgi nostartēt olimpiskajās spēlēs — ar visu sparu uz to arī dodos!»