«Talsu NSS/Krauzers» grauj pretiniekus!

Sports

Aizvadītajā nedēļas nogalē «Talsu NSS/Krauzers» florbolisti viesojās Ķekavā un Liepājā un izcīnīja divas pārliecinošas uzvaras, ar 8:3 gūstot uzvaru Ķekavā un ar 10:0 pieveicot Liepājas «Kuršus».
Maču ar ķekavniekiem «Talsu NSS/Krauzers» iesāka miegaini un jau pirmā perioda vidū nonāca iedzinējos ar 0:2. Rezultātu mūsējiem atklāja komandas spēlējošais treneris Artis Raitums (1:2), bet pāris minūtes vēlāk pretinieks atjaunoja divu vārtu pārsvaru (1:3). Lielisku diagonālo piespēli Tomam Bitmanim izdevās atdot Armandam Budreikam. Toms bija nekļūdīgs, un pirmo periodu izdevās noslēgt ar minimālu «Ķekavas» pārsvaru (2:3). Otrajā periodā laukumā dominēja talsenieku otrā maiņa, kura pretinieku vārtos salādēja četrus bezatbildes vārtus, — pa diviem vārtiem Andreja Šķerberga un Marisa Šķubura kontā. Līdz trešā perioda izskaņai laukumā ritēja aizraujoša, asa, brīžiem pat rupja cīņa, bet savā vietā bija Talsu vārtu mūris Valters Kasjaņenko. Perioda izskaņā pretinieks centās ko labot, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas ļāva tikt pie viegla vārtu guvuma Valteram Kalnietim, kurš bumbiņu pretinieku vārtos raidīja no savas aizsardzības zonas (7:3). Spēli izdevās noslēgt ar ļoti skaistu vārtu guvumu — Artis Raitums no saviem vārtiem pāri visam laukumam pa gaisu izdarīja piespēli Andrejam Šķerbergam, kurš vienā pieskārienā bumbiņu pāradresēja Marisam Bergmanim, kuram atlika vien raidīt to vārtos (8:3). Spēles labākā spēlētāja gods Andrejam Šķerbergam, kuram divi vārtu guvumi un divas rezultatīvas piespēles.
Svētdien «Talsu NSS/Krauzers» aizvadīja Kurzemes dērbiju ar Liepājas «Kuršiem». Pirms spēles abas komandas šķīra vien trīs punkti, kas spēlei piedeva papildu svarīgumu. Arvien augstāku latiņu viens otram uzstādīja «Talsu NSS/Krauzers» vārtsargi — pēc aizvadītās spēles pret «Ķekavu», kurā Valters Kasjaņenko divus periodus vārtus nosargāja neskartus, Kristiāns Ralfs Lavendels pierādīja, ka sausā var palikt arī trīs periodus, tādējādi 20 gadus ilgajā Talsu florbola vēsturē ierakstot savu vārdu kā trešajam vārtsargam, kuram Virslīgā izdevies nostāvēt uz nulles. Pirms tam tas 2004/.2005. gada sezonā izdevās Andrim Eglītim un 2018./2019. gada sezonā — Valteram Kasjaņenko.
Pirmajā trešdaļā precīzi vārtu guvumi Tomam Bitmanim, Matīsam Jorenam Švedenbergam un Valteram Kalnietim (3:0). Otrajā trešdaļā pretinieks uzbruka daudz mērķtiecīgāk, bet vietā bija talsenieku aizsardzība un vārtsargs, turklāt Andrejs Šķerbergs ar asu, negaidītu metienu panāca 4:0. Trešā perioda pirmajā daļā mūsējie liepājnieku vārtos sabēra vēl četras bumbiņas — divas reizes Mariss Bergmanis, vienu reizi Emīls Krūmiņš un Klāvs Araks, tādējādi apslāpējot jebkādu liepājnieku vēlmi cīnīties par uzvaru. Perioda izskaņā vēlreiz precīzs T. Araks, pie rezultatīvas piespēles un pirmā punkta Virslīgā tiekot jaunajam talantam Aleksim Lepertam. Rezultātu perioda izskaņā noapaļoja Daniels Karlsons (10:0)! Līdz ar panākumu «Talsu NSS/Krauzers» turnīra tabulā pakāpās uz 7. vietu, neļaujot atslābt gan tiem, kas atrodas tabulā virs talseniekiem, gan tiem, kas nu jau mūsējos ķer.
Komanda turpinās izbraukuma spēļu sēriju, trešdien 20.30 tiekoties ar Cēsu «Lekringu» un sestdien, 1. maijā, 19.00 sacenšoties ar «Lielvārdi/Fatpipe».
Mārtiņš Maķevics,
biedrības «Florbola klubs «Talsi»» valdes priekšsēdētājs