«Talsu NSS/Krauzers» florbolisti no Vidzemes atgriežas ar sešiem punktiem!

Sports

Nedēļas nogalē «Talsu NSS/Krauzers» aizvadīja kārtējās čempionāta spēles izbraukumā ar «FBK Valmiera» un SK «Pārgauja». Spraigā cīņā izdevās izcīnīt divas uzvaras, pēdējo no tām izraujot mača pēdējās minūtēs.
Valmierieši, kas nule kā pastiprinājušies ar leģionāriem no Šveices, turnīra tabulā ieņem 2. vietu un ir uzskatāmi par vieniem no čempionāta favorītiem. Pirmajā šīs sezonas abu komandu tikšanās reizē valmierieši bija pārāki pār mūsējiem ar 6:5. Šoreiz talsenieki iesāka spēli ļoti apņēmīgi — disciplinēta spēle aizsardzībā, laba vārtsarga Kristiana Ralfa Lavendela spēle un Matīsa Jorena Švedenberga vārtu guvums ļāva pirmo trešdaļu no-slēgt ar 1:0. Otrajā trešdaļā divus vārtus guva Klāvs Araks, un rupju kļūdu pretinieka vārtu priekšā izmantoja Toms Bitmanis, panākot 4:0. Trešā perioda sākumā Mariss Bergmanis panāca 5:0 un vēlāk arī 6:1. Perioda izskaņā, vairāk domājot par rezultāta nosargāšanu, divi zaudēti vārti, bet gala rezultātā uzvara ar 6:3. Spēles labākā spēlētāja gods Klāvam Arakam, pirmā uzvara Virslīgā — jaunajam vārtsargam Kristianam Ralfam Lavendelam.
Nepilna diennakts atpūtai, un nūjas bija jākrusto ar Stalbes SK «Pārgauja». Arī Stalbes komandai šī bija otrā spēle divās dienās, iepriekšējā dienā piedzīvojot zaudējumu pret «Apelsīns/ Oxdog Ulbroka». Komandas spēli iesāka ļoti piesardzīgi, pirmo periodu aizvadot ar neizšķirtu. Otrās trešdaļas sākumā talsenieki iekrita uz pretinieku ātro pretuzbrukumu, un mirkli vēlāk standarta situācijas izspēli ar vārtu guvumu noslēdza pretinieku līderis Gvido Lauga, panākot 2:0 SK «Pārgauja» labā. Otrā perioda vidū mūsējo kontu atvēra Andrejs Šķerbergs, noslēdzot soda izspēli ar 1:2. Kombinācijā ar lieliskām abu komandu vārtsargu darbībām un dzelžainu aizsardzību klusums uz rezultātu tablo bija līdz pat spēles 59. minūtei, kad pēc pusminūtes pārtraukuma un vārtsarga nomainīšanas pret sesto laukuma spēlētāju rezultātu izlīdzināja Emīls Krūmiņš, kurš pielaboja Arta Raituma mesto bumbiņu. Ar 2:2 mūsējie nesamierinājās un turpināja izdarīt spiedienu uz pretinieku vārtiem. Līdzīgā manierē kā otros vārtus, nepilnu minūti pirms perioda beigām Mariss Šķuburs pēc sava vārda brāļa Bergmaņa metiena panāca 3:2. Pretinieki bija spiesti ņemt pusminūtes pārtraukumu, bet tas rezultātu nedeva, un mūsējie nosargāja uzvaru — 3:2. Mača labākā spēlētāja balva «Talsu NSS/Krauzers» rindās — Andrejam Šķerbergam. Jāuzteic arī vārtsargs Valters Kasjaņenko, kurš atvairīja 19 no 21 metiena.
Šis bija komandas trešais panākums pēc kārtas, kas pēc neveiksmīgā sezonas starta atgrieza mūsu puišos pārliecību par savām spējām, lai veiksmīgi čempionātu turpinātu. Grafiks kā profesionāļiem! Atsākoties čempionātam, kurš būs ļoti forsēts, mūsējiem bija priekšā 17 spēles nepilnu divu mēnešu laikā, bet jau pirmajā nedēļā mūsu komanda nonāca karantīnā, kas atņēma vēl desmit dienas no čempionāta. Nākamās spēles «Talsu NSS/Krauzers» aizvadīs 17. un 18. aprīlī 14.00, kad abas spēles varēs vērot tiešraidē — «YouTube» kanālā «floorballtvlv» vai televīzijas kanālā «Best4sport».
Mārtiņš Maķevics,
biedrības «Florbola klubs «Talsi»» valdes priekšsēdētājs