«Sekot savai sirdsbalsij»

Personības

Elegantā talseniece un vizāžiste Elva Zemīte dzimusi un augusi Talsos. Tā arī lielākoties bijusi viņas mājvieta daudzu gadu garumā. «Beauty by Elva» sociālo tīklu kontu Elva izveidoja 2017. gadā, taču tolaik darbību vēl nebija uzsākusi. Iesākumā konts bija domāts vairāk informatīva rakstura, taču pēcāk pavisam dabiski sāka parādīties pirmās klientes, kas pa pērnajām trīs sezonām ir bijis liels pienesums Elvas profesionālajai attīstībai, kura nebeidz pārsteigt vēl šodien.

— Cik gadu vecumā aizsākās tava interese par kosmētiku?
— Mana interese par grima plašo pasauli aizsākās jau pusaudža gados. Ja nemaldos, ap 15 vai 16  gadu vecumu, kad dekoratīvo kosmētiku lietoju pati un jau tajā laikā mēdzu krāsot savas skolas biedrenes un tuvākās draudzenes, iedvesmojoties no tā laika slavenākajām grima māksliniecēm Youtube vietnē.
— Kas bija tavs pamudinājums kā profesiju izvēlēties skaistumkopšanas jomu?
— Mani neviens tā no malas nav pamudinājis izvēlēties šo profesiju. Kā jau minēju iepriekš, «skaistuma pasaule» mani ir saistījusi jau no vecuma, kad cilvēks sāk sevi apzināties kā personību, līdz ar to — tas notika pavisam dabiski, sekojot savai sirds-balsij. Tas, manuprāt, ir milzīgs ieguvums, ja dzīvē vari nodarboties ar savu hobiju jeb sirdslietu.
— Kādas ir tavas asociācijas vārdam «skaistums»?
— Hm… pirmā asociācija, kas nāk prātā ar vārdu «skaistums», ir daba, jo dabā, manuprāt, viss ir pilnīgs, harmonisks un absolūti skaists. Bet, ja mēs par skaistumu runājam manā nozarē, tad tas noteikti ir par līdzsvaru, gaumīgu krāsu salikumu it visā. Vārdam «skaistums» lieku vienādības zīmi ar vārdiem — sievišķība, harmonija, līdzsvars, elegance.
— Kādi ir tevis piedāvāto meistarklašu veidi, kāds ir to ilgums un šī brīža norises vieta?
— Pašreiz piedāvāju trīs dažādus meistarklašu veidus. Pirmais veids — «Ikdienas grims un tā transformācija uz vakara grimu», otrais — «Smokey eye» grims un trešais — vadu grima paraugdemonstrējumu, kur dāmas nevis darbojas pašas, bet gan vēro mani no malas. Katra meistarklase ilgst aptuveni trīs līdz četras stundas. Līdz šim tās pasniedzu Talsu tautas namā, taču šobrīd esmu izveidojusi lielisku sadarbību ar «MOOD» studiju, kura tieši ir radīta sievišķīgai kopā sanākšanai un skaistu svētku svinēšanai. Vadot meistarklases, man patīk tas, ka tās nav piesaistītas kādai konkrētai vietai, bet ar tām varu doties uz jebkuru Latvijas pilsētu, ja vien ir tāda vajadzība un pieprasījums no klienta puses.
— Kas ir lielākā tevis novērotā kļūda, ko ikdienā, izmantojot dekoratīvo kosmētiku, sievietes mēdz darīt?
— Nav kļūdu, ir tikai pieredze! Es nevienu savu klienti nevērtēju, un katrai ir tiesības izpausties ārēji pēc sirds patikas, galvenā ir pašsajūta — ja jūties labi un harmoniski, tad krāso kaut zaļus plakstiņus un zilu lūpu krāsu.
— Kas, tavuprāt, skaistumkopšanā ir vissarežģītākais un kas ir bijis lielākais tavas karjeras izaicinājums?
— Diezgan smalka jeb sarežģīta ir spēja saredzēt robežu starp «eleganto» un «vulgāro». Nepārkāpt šo trauslo robežu, lai tavs ārējais tēls patiešām spētu palikt neuzkrītošs un gana pieklusināts, taču tajā pašā laikā — ļoti skaists, sievišķīgs un harmonisks. Šeit runa vārda vistiešākajā nozīmē ir par krāsu salikumu, kosmētikas daudzumu un kleitas garumu.
Mans vislielākais izaicinājums līdz šim ir bijis novadīt pašas pirmās grima meistarklases un pēc tam paraugdemonstrējumu Laucienes kultūras namā vairāk nekā 20 dāmām, taču nu jau man padomā ir jaunas idejas, ar kurām sevi izaicināt, lai dalītos zināšanās un spētu iedvesmot arvien vairāk dāmu visā Latvijā.
— Kur rodi iedvesmu un enerģiju visam, ko ikdienā vēlies paveikt?
— Vislielāko iedvesmu rodu savos līdzcilvēkos, tie vienmēr mani iedvesmo un iedrošina jauniem varoņdarbiem. Enerģiju viennozīmīgi rodu, tikai un vienīgi darot — darot visu to, kas man sagādā prieku.
— Kādi ir tavi vaļasprieki, kuriem ļauj vaļu brīvajā laikā?
— Viens no maniem lielākajiem hobijiem ir gleznošana jeb viss ar otām un krāsām saistītais, kā arī man ļoti patīk fotografēt un dejot. Katru dienu dodos garās pastaigās, kas arī ir kā sava veida hobijs jeb iedvesmas devējs manā ikdienā.
— Ko tev nozīmē un kādas sajūtas rada kāzu rīti?
— Ik reizi, kad dodos izbraukumā pie līgaviņas, mani pārņem patīkams prieks un satraukums par šo iespēju būt klātesošai tik skaistā dzīves notikumā. Katrai manai klientei šī diena ir bijusi, ja ne pati skaistākā, tad viena no skaistākajām dienām viņas dzīvē. Šie rīti man nozīmē ļoti daudz un rada manā sirdī milzu pateicību par iespēju tos piedzīvot. Es ticu, ka brīdī, kad līgaviņa nonāk manās rokās, viņā iestājas miers un atslābums. Ticu, ka tad viņa ļaujas manam maigajam otas pieskārienam un izbauda šo patīkamo procesu.
— Kāds ir tavs unikālais grima mākslinieces rokraksts?
— Ar augstu atbildības sajūtu izturos pret katru savu klienti, un kvalitāte ir mans rādītājs gan produktu izvēlē, gan pašā gala rezultātā. Spēju ieklausīties klientes vēlmēs, pamanīt un akcentēt klientē tās dabīgo skaistumu, panākot vēlamo efektu ar nelielu kosmētikas daudzumu. Mana pārliecība ir, ka tas, kas patīk un der vienai, var nepatikt un nederēt otrai un otrādi, kā arī — labāk mazāk, nekā par daudz. Esmu savā darbā perfekcioniste un man visam jābūt atstrādātam līdz pat pēdējam otas vilcienam. Tas arī ir mans unikālais rokraksts.
— Vai vari atklāt kādu no saviem ikdienas skaistuma noslēpumiem?
— Nav noslēpums, ka ikviena cilvēka skaistums nāk no iekšienes, ar to es domāju — cilvēka domas, vārdus un darbus. Ja vien tu būsi patiess pats pret sevi, darīsi dzīvē tās lietas, kuras sagādā prieku, ja mīlēsi sevi un rūpēsies par savu veselību, tad arī ārēji starosi. Šie ir tie nosacījumi jeb noslēpumi, kurus mācos ievērot ik dienu es pati.