Dundadznieki šogad cer pirmie atklāt Mājas kafejnīcu dienu maratonu

Dundagas novads

Mājas kafejnīcu dienas Latvijā kļūst arvien populārākas. Pirmās tādas notika 2019. gadā Dundagā, kad mājas durvis vēra vairāki dundadznieki, viņu vidū arī tādi, kuri līdz šim tūrismā un viesu uzņemšanā nebija darbojušies. Ja šogad epidemioloģiskā situācija ļaus, dundadznieki Lībiešu krastā 5. un 6. jūnijā cer pirmie atklāt Mājas kafejnīcu dienu maratonu Latvijā.
Tie Dundagas novada iedzīvotāji, kuri vēlas izveidot piedāvājumu Mājas kafejnīcu dienās Dundagā, neatkarīgi ir vai nav reģistrēti Pārtikas un veterinārajā dienestā vai Valsts ieņēmumu dienestā, aicināti pieteikties līdz 19. aprīlim Dundagas tūrisma informācijas centrā. Lai dalībnieki varētu atbilstoši sagatavoties, maijā plānots organizēt tiešsaistes mācības.
«Talsu Vēstis» rakstīja par Mājas kafejnīcu dienām 2019. gadā Dundagā, kas bija pirmā vieta Latvijā, kur tās notika. Šāda pasākuma organizēšanas ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādi svētki notiek reizi gadā dažādos reģionos. Tā kā Mājas kafejnīcu dienas guva lielu atsaucību un dalība tajās ir laba iespēja popularizēt savu novadu vai kultūrtelpu kā interesantu tūrisma galamērķi, šogad šādas Mājas kafejnīcu dienas nolemts organizēt visā Latvijā.
Mājas kafejnīcas piedāvātājam ir iespēja izmēģināt spēkus ceļotāju uzņemšanā, piedāvāt savus īpašos ēdienus, dzērienus, našķus, demonstrēt amata prasmes. Iespējams, kādam tā rodas arī ideja par savas uzņēmējdarbības attīstību.
2019. gada 1. un 2. jūnijā Dundagā ciemos gaidīja 22 īpašās mājas kafejnīcas. Arī pērn dundadznieki plānoja šādu pasākumu, un tam bija pieteikušies 22 Mājas kafejnīcu dienu rīkotāji. Taču vīrusa «Covid-19» dēļ šīs dienas nenotika.
Lai gan šogad Mājas kafejnīcu dienas Dudagā ir paredzētas 5. un 6. jūnijā, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, dalībniekiem jārēķinās, ka tās var tikt pārceltas uz 11. un 12. septembri, ja valstī jūnija sākumā vēl nebūs atļauts šāda veida pasākums. Zināms, ka šogad līdz rudenim Mājas kafejnīcu dienas Latvijā notiks vairāk nekā 30 dažādos reģionos un galamērķos. Dundagas novadā atbildīgā šī pasākuma koordinatore ir Lībiešu saieta nama vadītāja Ilze Iesalniece-Brukinga.