Vandzenē neaizmirst Teātra dienu

Kultūra

27. martā visas dienas garumā pie Vandzenes tautas nama par godu Teātra dienai ikvienam bija iespējams vērot interesantu izstādi par godu teātrim, klausīties literāro darbu lasījumus un muzikālus skaņdarbus no teātra izrādēm.
Lai gan šis ir laiks, kad vīrusa «Covid-19» dēļ daudz kas ir aizliegts, tai skaitā amatierteātru mēģinājumi un izrādes, Vandzenes pagasta kultūras dzīves organizētāji šogad Teātra dienu neaizmirsa un atzīmēja to mazliet citādāk. Āra izstāde par godu teātrim, dažādu literāro darbu lasījumi un muzikālie sveicieni no teātra izrādēm priecēja ikvienu, kas todien bija pagasta centrā. Kā saka Vandzenes tautas nama vadītāja Dace Jankevica, tas esot visa radošā kolektīva nopelns, jo bez blakus esošo cilvēku līdziesaistes nekas tāds nebūtu izveidojams.
«Kad visu iecerēto salikām kopā, sanāca diezgan jauki. Šis ir tāds dīvains laiks, domāju, ka daudzi ir pēc kultūras dzīves noilgojušies. Mūsu teātra kolektīvs tāds noteikti ir, jo liela daļa no viņiem kultūras namā ir «uzauguši»,» viņa saka. Īpašu noskaņu visam ārā redzamajam piedevušas arī vakara stundās iedegtās gaismas tautas nama logos, radot noskaņu, kāda rosība valdīja laikā, kad nebija noteikto ierobežojumu. Tagad Teātra dienai veltītās dekorācijas ir noņemtas un tā vietā uzstādītas citas — par godu Lieldienām! Līdz minētajiem svētkiem tautas nama logos apskatāma arī Ivara Kolodas fotogrāfiju izstāde, kuras tēma ir daba.
Dace novērojusi, ka šāda veida āra dekorācijas piesaistot ne tikai vietējo, bet arī pagasta viesu un caurbraucēju uzmanību, kas sevi cenšas iemūžināt pie tām.