Tik skaisti kā šogad nav bijis nekad!

Kultūra

Talsu tautas namā turpinās tradīcija, kas iesākusies 2012. gadā. Lai gan pirms deviņiem gadiem izstādes tematika bija cita un tā ar gadiem šķita sevi izsmēlusi, «Olu ola» pārtapa «Putnu putnos», un nu jau otro gadu Talsu tautas nama Radošajā sētā salido neredzēti grezni pavasara vēstneši.
Sākot ar Pūpolu svētdienu, ikviens interesents var aplūkot 19 skaistus, patiešām greznus, krāsainus putnus, ko veidojuši Talsu radošie cilvēki, uzņēmēji un iestādes, proti, ziedu veikals «Amoreta», AS «Citadele banka», apģērbi un aksesuāri «CreōByKristine», SIA «EPIC Print», SIA «FVK mēbeles», veikals «Hobby &Art», ziedu veikals «Īriss — Talsi», SIA «Janvāri», ziedu veikals «Kreimenīte», ziedu veikals «Krokusiņš», ziedu veikals «Puķu bode», AS «SEB banka», veikals «Skandināvs», AS «Swedbank», SIA «Talce», SIA «Talsu namsaimnieks», Talsu novada pašvaldība, veikals «Zaļā Krūze», ziedu veikals «Ziedu pietura».
Balsot par savu favorītu, lai noskaidrotu, kurš ir izstādes «Putnu putni» skaistākais putns, var internetā no 28. marta līdz 3. aprīlim sociālās vietnes facebook.com Talsu tautas nama kontā. Katrs «Patīk» zem favorīta bildes ir viena balss. Konkursa rezultātu paziņošana notiks Pirmajās Lieldienās, 4. aprīlī. Tiek atgādināts, ka pastaigas laikā ir jāievēro sociālā distancēšanās un epidemioloģiskā drošība, tādēļ, apmeklējot izstādi klātienē, citam no cita jāievēro divu metru distance.
Talsu tautas nama direktore Dace Obodovska teic, ka dalībnieki jau katru gadu ir centušies un darbi bijuši ļoti skaisti, bet šogad iznākums ir ļoti īpašs — putni sanākuši apbrīnojami vienreizēji. «Es nezinu, kas tam par iemeslu — vai nu kovids, kad cilvēkiem sakrājusies radošā enerģija, vai kas cits, — bet tas patiešām ir brīnums, tāpēc visus aicinu apmeklēt Radošo sētu, sākot jau no Pūpolu svētdienas. Jāatzīstas, ka tad, kad viens atnesa savu putnu, likās, ka šis būs tas pats skaistākais, bet tad ieradās nākamais, un atkal likās, ka šis ir tas skaistākais. (Smejas.) Un tā visu laiku. Zinu tikai to, ka šogad būs patiešām grūti novērtēt.» D. Obodovska uzsver, ka tā nenoliedzami liela darbošanās un ne visi grib uzņemties tādu atbildību un piedalīties, bet beigās jau iznākums vienmēr ir brīnišķīgs. «Pagājušajā gadā uzvarēja «Kurzemes sēklu» gailis, tad nu skatīsim, kurš šogad būs putnu putns. Šī tradīcija ir lieliska ar to, ka iesaistās vietējie un parāda radošumu katrs citādāk. Tik skaisti kā šogad nav bijis nekad!» prieku neslēpj Talsu tautas nama direktore. Viņa piebilst, ka arī paši Talsi Lieldienām ir skaisti saposti, pačukstot, ka svētkos pilsētā tiks izsūtīti arī zaķi. Tā nu attālināti sadevušies rokās, ar vides objektiem un pilsētas sakopšanu sagaidām svētku laiku.