Atā, bizes un sirmie mati!

Žurnālista viedoklis

Biju jau morāli sagatavojusies ataudzēt bizes pēc sava skolas laika 6. klases parauga un izpirkt «Drogās» visu plauktu ar krāsojošiem šampūniem, kad še tev — strīpa pāri maniem plāniem! Valdība otrdien atbalstījusi Ekonomikas ministrijas piedāvātos grozījumus normatīvajos aktos, dodot zaļo gaismu skaistumkopšanas speciālistiem un no 1. marta atļaujot sniegt manikīra, podologa un friziera pakalpojumus. Tad nu «Drogām» nāksies iztikt bez mana pienesuma veikala kases aparātā, jo uzspīdējis spožs cerību stars, ka varēšu uzticēt sava vizuālā tēla uzlabošanu attiecīgās jomas speciālistam. Vajadzētu gan nevilcināties ar pieteikumu friziermeistarei, jo, pieļaujot spēcīgu konkurentu sarosīšanos potenciālo klientu vidū, var iznākt arī tā, ka mana rinda pienāks vien ap vasaras saulgriežu laiku. Lai gan tieši Līgo svētkos jau bēda maza — puķu kronis galvā, un kurš gan pamanīs, kādi tev zem tā ir mati! Līdzīgi kā tagad, ziemā, kad cepure galvā, turklāt dāmām jau tā pēc etiķetes nav jānoņem arī telpās.
Bet, pirms spert kāju pāri frizētavas slieksnim, jāņem vērā, ka vienlaikus ar atļauju sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus, noteiktas arī papildu drošības prasības. Nu distancēšanos jau nu tā kā pamazām mēs gandrīz gada laikā būtu apguvuši… Jācer, ka šajā gadījumā tie nav divi metri starp frizieri un klientu, kad matu krāsošanai būtu jāiegādājas būvveikalā pindzele uz garāka kāta (tā arī laikam iepriekš būtu jāpasūta internetā vai pa telefonu?), par griešanas tehniku nemaz nerunājot. Visus drošības noteikumus šeit neuzskaitīšu, jo detalizēti ar valdības apstiprinātajiem grozījumiem normatīvajos aktos var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē, vienīgi minēšu, ka pakalpojumu sniedzēju uzraudzību veiks Veselības inspekcija sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru, Valsts policiju un pašvaldību policiju. Tā ka joki mazi. Tāpat valdība aizliegusi sniegt mobilos skaistumkopšanas pakalpojumus mājas apstākļos, dodoties speciālistam pie klienta. Un nebūs tā, kā pašlaik notiek — kad Latvija neiet pie tuksneša, tad tuksnesis nāk uz Latviju (te es par tām tuksneša smiltīm, kas, ne sauktas, ne aicinātas, ieradušās no Sahāras tuksneša un šobrīd maitā mums gaisu).
Lai gan Ekonomikas ministrijas piedāvātais risinājums ietvēra visu skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas atsākšanu, valdība tomēr lēma par pakāpeniskas pieejas īstenošanu, kā tas notiek, piemēram, tirdzniecības nozarē. Un tikai, epidemioloģiskai situācijai uzlabojoties, valdība lems par pieejamo pakalpojumu paplašināšanu. Tad nu Ministru kabinets uzdevis Ekonomikas ministrijai līdz 22. martam informēt kabinetu par drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu darbību un tālākiem soļiem.
Bet, kas attiecas uz pieteikšanos pie friziera, pagaidām vēl nogaidīšu, jo tagad jau ar to lemšanu ir tā: ko vienā dienā nolemj, tam otrā dienā strīpa pāri! Ka nesanāk tāpat kā ar informāciju par sākumskolas audzēkņu atgriešanos skolas solā: dienā, kad pieņēma lēmumu atļaut 1.—2. klases skolēniem apmeklēt izglītības iestādes klātienē un mēs šo ziņu nadzīgi ielikām avīzē, nākamajā dienā laikrakstā lasāmā vēsts jau bija pārvērtusies par viltus ziņu, jo lēmēji beigās tomēr bija vienojušies, lai bērni turpina vēl kādu laiku skoloties mammu un tētu virsvadībā mājas apstākļos.