Rojā uzstādīts saules paneļu parks

Rojas novads

Zivju konservu ražotājs «Banga Ltd» sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu «AJ Power» Rojā uzstādījis saules paneļu parku, kas patlaban ir lielākais Kurzemē.
«Izvēloties videi draudzīgu enerģiju, «Banga Ltd» iegulda līdzekļus zaļās elektroenerģijas ražošanas uzsākšanā, kas tiks izmantota ražotnē un samazinās uzņēmuma izmaksas ilgtermiņā,» informāciju plašsaziņas līdzekļiem sniedz «AJ Power» uzņēmumu grupas komunikācijas konsultante Gita Deniškāne. Viņa atklāj, ka īstenotajā projektā uz zemes uzstādīti vairāk nekā 600 saules paneļi ar kopējo sistēmas jaudu 200 kW. Tie gada laikā saražos 198 000 kWh zaļās elektroenerģijas, kas ir apmēram 25 procenti no ražotnes gada kopēja elektroenerģijas patēriņa. Lēsts, ka uzņēmums gada laikā par elektroenerģijas izmaksām ietaupīs vairāk nekā 17 000 eiro. 10 gadu periodā viena saražotā saules paneļu kilovatstunda uzņēmumam izmaksās tikai 4,1 eiro centu, turpretī šobrīd, pērkot elektroenerģiju no tīkla, ir jāsamaksā vismaz 9,5 eiro centi, rēķinot elektroenerģijas cenu, OIK (obligātā iepirkuma komponente) un AS «Sadales tīkls» tarifus. Pēc esošā un plānotā enerģijas patēriņa izvērtēšanas, tapis skaidrs, ka izmaksas ilgtermiņā tikai palielināsies, tāpēc nolemts investēt zaļās enerģijas ražošanā. Turklāt blakus ražotnei bija pieejama brīva neizmantota zemes platība, ko pie reizes izdevās arī iekopt. Saules paneļu parka uzstādīšana ir solis ceļā uz ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku ražošanas darbību.
Enerģētikas uzņēmumu grupas «AJ Power» vadītājs Roberts Samtiņš norāda, ka izveidotais saules parks SIA «Banga Ltd» vajadzībām ir piemērs tam, uz ko virzās ražošanas uzņēmumi, kas vēlas kļūt neatkarīgāki no svārstīgajām elektroenerģijas cenām, samazināt izmaksas un iesaistīties aprites ekonomikā.