Oskars atgriezīsies uz valsts svētkiem

Mērsraga novads

Šķiet, katram mērsradzniekam par skulptūru «Oskars» ir citas atmiņas. Un nav jau tā, ka vienam taisnība un citam ne. Lai nu tur būtu, kā būtu, bet Oskars pie Mērsraga tautas nama savu atjaunošanu vēl aizvien gaida.
Kopš aptuveni 1961. gada Oskars bijis patiešām ievērojama ciema rota — tas bijis zvejnieku kolhoza «1. Maijs» īpašumā un ikkatram garāmgājējam atgādināja, cik vērtīgi ir vienkāršo ļaužu, zvejnieku darba panākumi. Pēc padomju laika noslēguma diemžēl Oskars nonāca Aizsilnieku izgāztuvē, kur tas atrasts pēc laika jau bez vienas rokas. Tāpat tam nebija vairs arī enkura, kas bijis uz pleca. Tā Oskars manīts te kādā sētā, te mēļoja, ka gulšņājis Mērsraga kanālā, bijis pazudis no deviņdesmito gadu sākuma, un tikai 2011. gadā atkal atrasts un atgriezies Mērsraga novada domes īpašumā.
Lai mēs kopīgi spētu atskatīties uz Oskara mūžu, aicinu ikvienu dalīties savā stāstā, atmiņās par to. Īpaši priecāšos par fotogrāfijām, ko stāstam pievienot. Atmiņas, faktus līdz 17. novembrim var rakstīt brīvā formā, neaizmirstot norādīt raksta autoru. Uzrakstīto var likt krāsainajā kastītē pie Mērsraga tūrisma informācijas centra vai arī sūtīt elektroniski uz e-pastu: infocentrs@mersrags.lv. Ir arī iespēja pieteikt savu apmeklējumu pa telefonu 26678815, lai stāstījumu, atmiņas varu pierakstīt es pati. Pieteikt var no 2011. gada līdz pat 2020. gada vasarai Oskars sargāja cītīgi Mērsraga tautas namu. Tieši pirms Latvijas Republikas proklamēšanas dienas Mērsrags atkal varēs priecāties par atjaunoto zvejniecības simbolu Oskaru, kas turpmāk atradīsies ciemata centrā un, kā īstens zvejnieks, sargās tur jau esošo zvejnieka laivu, raugoties uz ostas pusi.
Oskaru atjaunoja, tam piešķirot arī sākotnējo izskatu (Oskars netiks krāsots sudraba krāsā!), tēlnieks Edgars Ošs, kam varam teikt pašu lielāko paldies!
Inga Hartika,
Mērsraga tūrisma informācijas centra vadītāja