Pirmais modes šovs Talsu novadā

Kultūra

Džeina Amatniece (dzimusi Krūze), pirmkārt, ir divu mazu bērniņu māmiņa un gādīga sieva vīram. Otrkārt, paralēli ģimenes dzīvei Džeina ir arī modele un jaunizveidotas modeļu aģentūras vadītāja. Džeina modeles karjerai pievērsās jau kopš 15 gadu vecuma, šajā laikā veiksmīgi startējusi gan dažādos šovos, gan bijusi modele katalogiem un žurnāliem, lielākoties darbs noritēja ārzemēs. Viņas pieredze šajā nozarē ir ļoti plaša un bagāta. Džeinas sapnis un vēlme neapstāties, palikt modeļu industrijā ir rezultējies arī ar jaunizveidotas modeļu aģentūras atvēršanu, kurā šobrīd sieviete vēlas sniegt iespēju citām meitenēm izdzīvot tādu pašu vai līdzīgu dzīvi kā viņai. Oktobrī Džeinas modeļu aģentūra «Deam Model Management» svinēs jau gada jubileju…
Šā gada vasarā aģentūrai bija plānoti dažādi izbraukumi, kur konkrētās Džeinas modeles tiktu izvirzītas par kāda zīmola sejām, tomēr «Covid-19» dēļ situācija mainījās. «Tādā ziņā viss šajā modeļu biznesā ir apstājies — meitenes nekur nevar braukt, kas nozīmē, ka arī strādāt pašlaik nevaram,» atzīst Džeina. Lai gan visa pasaule ir apstājusies kā uz pauzes, Džeinai tomēr iekšēji ir dzinulītis, kas vēlas meitenes nepārtraukti nodarbināt — viņa vēlas parādīt un likt meitenēm izjust, kas tā tāda modeles dzīve īsti ir. Tā šovasar arī radās ideja par modeļu nometnes organizēšanu. Kā secina jaunā māmiņa — ideja radās jau pasen, tomēr Džeinai ir divi mazi bērniņi, tādēļ ir brīži, kad šķiet, ka daudz kas ir jāatliek malā.
Pateicoties Džeinas neatlaidībai
un vēlmei radīt — augusta vidū viņa savām modelēm noorganizēja patiesi lielisku un produktīvu nedēļas garu nometni.
Sākumā Džeina sazvanījās ar vairākiem sadarbības partneriem, jo vēlme bija nometni veidot piepildītu no dažādām pusēm. Meklēti tika tādi partneri, kas iederētos konceptā — kādu īsti stāstu viņa vēlas caur nometni izstāstīt un kā tas viss iederēsies. «Viss salikās pa plauktiņiem — viss sarunāts, meitenes piekritušas, ar laika apstākļiem paveicies, un tad dažas dienas pirms nometnes sākšanās man uznāca iedvesmas diena. Sapratu, ka vajag tādu kārtīgu šovu, jo Talsos līdz šim vispār nav notikuši augstas klases modes šovi. Gribēju būt tā pirmā meitene Talsos, kura mūsu novadā atklāj pirmo modes skati. Un pats galvenais — man tas izdevās!» pieredzē dalās Džeina. «Ja arī man kāds deva padomu, tad nē — es paļāvos tikai uz savu pārliecību, iekšējo spēku un savu skatījumu,» saka sieviete. Džeina nometnes veidošanu salīdzina kā puzles likšanu, kur pa maziem gabaliņiem ir jāizveido kopējā glezna. Jau no pirmās dienas viņa zināja, kā viss izskatīsies: kā būs klāti galdi, kā puķītes saliktas… no sīkumiņiem līdz lielām lietām.
Pieredzējusī modele nometni izveidoja ļoti visaptverošu — viena diena bija mierīga, toties nākamā sākās ar jogas nodarbību astoņos no rīta, brokastīm pie dabas un tā tālāk. Pēc tam meitenes jau gaidīja profesionāla vizāžiste Kristīne Dombrovska, kura krāso slavenības žurnāliem, kā arī televīzijas šoviem. Kristīne bija neatņemama nometnes sastāvdaļa, jo viņa meitenes pārvērta tādos tēlos, kā jau mēnesi iepriekš bija sarunāts ar Džeinu. Katrai meitenei individuāli tika noteikts, kā viņa izskatīsies, kur bildēsies un kāds būs koncepts. Kā atzīst Džeina, tajā dienā viss gāja raiti, viegli un dabiski, jo bija pamatbāze — viss sarunāts, izdomāts un tagad tikai jārealizē.
«Nometni gaidīju visu vasaru, jo zināju, ka tā man būs jauna pieredze, jauni draugi un lieliski pavadīts laiks,» saka talseniece un Džeinas aģentūras modele Marta Maldone. Jau pirmajā dienā aizbraucot, viņa sapratusi, ka nedēļa būs izdevusies, jo visas meitenes ātri sapratās savā starpā un sāka baudīt silto laiku un ūdens priekus. Katru vakaru visi, kopā sēžot pie galda, varēja kārtīgi izsmieties par dažādiem notikumiem un iekšējiem aģentūras jokiem, kurus meitenes noteikti kādu laiku vēl neaizmirsīs.
«Nometne bija ļoti vērtīga,
jo mums bija tikšanās ar uztura speciālistiem, fitnesa treneriem, modelēm, kuras dalījās pieredzē un tajā, kā uzsāka šo ceļu. Tāpat katru rītu nodevāmies jogai, kas palīdzēja pamosties un uzsākt dienu,» saka Marta. Lielākais pārsteigums ne tikai Martai, bet visām modelēm bija modes skate. «Kad Džeina pateica mums par modes skati Nurmuižā un «Amoralle» kleitām, mēs visas bijām šokā par dāvāto uzticību, nezinājām, kā tas viss izdosies, jo gandrīz visām no mums šī bija pirmā nopietnā modes skate,» Marta vērtē modes šovu Nurmuižā.
Kā atzīst Džeina, organizējot šādu nometni, ir iesaistīti ļoti daudz cilvēku, kas atbild par katru sīkumiņu. Trīs dienas pirms nometnes sākšanās stiliste pateica, ka diemžēl ne varēs ierasties. «Kad tu esi paļāvies uz to vienu cilvēku, kurš tev visus stilus būs salicis un tev vismaz par to nebūs jāuztraucas, tad tas bija lielākais šoks un spēriens, es vairākkārt sev jautāju — ko man tagad darīt?» atceras Džeina. Taču nāca Džeinas iedvesmas diena, kas lika atcerēties, ka veikals «Skandināvs» ir lieliska alternatīva.
Šova diena Nurmuižā bija patīkama kulminācija nometnei, kas meitenēm, pašai Džeinai un skatītājiem sniedza patīkamas, harizmātiskas un saviļņojošas emocijas. Džeinas lielākais saviļņojums ir tas, ka viņa spēja sniegt meitenēm šo sajūtu, kā ir prezentēt sevi un savu tērpu modes šovā. Tāpat sievietei svarīgi bija tas, ka viņas bērnības dienu ciematiņš, senie draugi un paziņas šo šovu var piedzīvot. Talsenieki patiesi pirmo reizi piedzīvoja, ko šādu — vēsturiski atjaunots nams, graciozas modeles, kur pa priekšu iet pasaulē nu jau zināma modele, gaisīgs apģērbs — tas viss bija kas jauns un nepiedzīvots. Arī Džeinas tētis Normunds Krūze pirmo reizi redzēja, kā meita sevi spēj graciozi nest augstas klases modes šovā. «Es tajā visā dzīvoju jau padsmit gadu, bet citiem tas bija pavisam kas jauns. Sniegt daļu no savas pieredzes bija vienkārši super!» dalās Džeina. Viņa vēlas pateikties tiem daudzajiem cilvēkiem, kas šovu apmeklēja; cilvēkiem, kuri atbalstīja ar to, ka viņi tur bija. Un par ziediem — tas bija gandarījums par paveikto. «Paldies lielākajam atbalstam — vīram Mārtiņam un mierīgajiem bērniņiem, kuri ļāva mammai strādāt!» ar gandarījumu saka Džeina.
Talseniece Tīna Kaļinovska ir viena no «Deam Models Management» modelēm, viņa no sirds pasakās Džeinai par doto iespēju — nedēļu pavadīt lieliskā atmosfērā, dzīvojot pie ezera kopā ar pārējām aģentūras meitenēm. «Nometnes laikā guvu lielāku pieredzi modelēšanā, pirmo reizi piedzīvoju to, kā ir piedalīties īstā modes skatē, šoreiz demonstrējot skaistos «Amoralle» tērpus. Manuprāt, šī nometne lika arī nedaudz aizdomāties par to, ko ikdienā labāk izvēlēties lietot savā uzturā, kā uzturēt formā savu ķermeni un padomāt arī par to, kāpēc vispār vēlamies būt modeles,» atzīst Tīna. Viņa uzsver, ka ļoti daudz padomu par veselīgu uzturu, sevis iemīlēšanu un modeles darbu deva Luīze Salmgrieze.
Džeina vērš uzmanību, ka šī nebūt nebūs pēdējā nometne, kuru viņa organizē. Nākamajā gadā plānos izveidot vēl visaptverošāku nometni, kur dalību varēs pieteikt ne tikai modeles, bet arī meitenes, kurām pieredzes modeļu biznesā nav nekādas — «nebūs ierobežojumu: jebkura meitene, kura vēlēsies piedalīties, ieskatīties, izjust un saprast to, kā redzēt sevi fotosesijā un pēc tās, varēs piedalīties»!