«Vivus.lv» MTB maratona 1. posmā talsenieki starp labākajiem

Sports

5. jūlijā Kamparkalnā aizvadītas 2020. gada sezonas lielākās kalnu riteņbraukšanas sacensības — «Vivus.lv» MTB maratona 1. posms, ar ko sākās ilgi gaidītā sezona.
Trase Kamparkalnā arī šogad tika īpaši veidota, lai ne tikai «HRX» maratona distances dalībnieki, bet arī «Latvijas Valsts meži» pusmaratona braucēji varētu izbaudīt īstu kalnu riteņbraukšanu pa stāvākiem pauguriem un interesantām meža takām. 2019. gadā, kad šeit notika Latvijas MTB maratona čempionāts, braucējiem bija jāpievar 700 metru augsts kāpums, bet šogad — gandrīz 1000 metri, kas Talsu trasi padara par vienu no sarežģītākajām Latvijā. Tas bija tieši tas, ko dalībnieki visu pavasari bija gaidījuši; trases autors Almants Kalniņš pēc finiša saņēma daudz pateicības vārdu.
«HRX» maratona distancē scenārijs bija diezgan ierasts — Oskars Muižnieks uzņēma strauju tempu, noturēja to līdz finišam un izcīnīja uzvaru, par divām minūtēm apsteidzot tuvāko sekotāju. Daudz interesantāka bija cīņa par pārējām vietām uz goda pjedestāla, jo smagais finišs Kamparkalna virsotnē mēdz mainīt vietu izkārtojumu pat pēdējos metros. Dāmu konkurencē 2020. gads solās būt intrigām bagāts, jo pēc pārtraukuma sacensībās atsāka piedalīties Katrīna Jaunslaviete-Kipure, kura cīņā par uzvaru Talsos pārspēja Latvijas čempioni.
«HRX» maratonā vīriešu konkurencē 1. vietā ierindojās Oskars Muižnieks, 2. vietā — Lauris Purniņš, 3. vietā — Māris Bogdanovičs. Sieviešu konkurencē 1. vietā — Katrīna Jaunslaviete-Kipure, 2. vietā — Lelde Ardava, 3. vietā — Anita Antone. «Latvijas Valsts meži» pusmaratona distancē dalībniekiem bija jāpievar 28 kilometri — pirmās divas vietas pārliecinoši izcīnīja Talsu sportisti — Gints Lūsis un Kārlis Vanags. Dāmu ieskaitē nepārspēta palika Madara Fūrmane.