Talsu pakalnu sporta kluba sportistu starts Latvijas čempionātā

Sports

Neskatoties uz sniega trūkumu, 15. un 16. februārī Madonā notika FIS Latvijas čempionāta 1. posms distanču slēpošanā.
Sestdien, 15. februārī, brīvā stila sprinta distancē vīriešu konkurencē uz starta stājās 57 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Kvalifikācijā labāko laiku no Talsu pakalnu sporta kluba dalībniekiem, finišējot 4. vietā, uzrādīja Juris Damškalns. Gintam Lūsim — 11. vieta, Kārlim Vanagam — 14. vieta. Nākamajai kārtai kvalificējās 16 dalībnieki. Ceturtdaļfinālu pārvarēt izdevās Jurim Damškalnam — pusfinālā izcīnīta 5. vieta FIS ieskaitē un 3. vieta Latvijas čempionāta ieskaitē. Gintam Lūsim 9. vieta FIS ieskaitē un 5. vieta Latvijas čempionāta ieskaitē, bet Kārlim Vanagam 10. vieta FIS ieskaitē un 6. vieta Latvijas čempionāta ieskaitē.
Svētdien, 16. februārī, organizatori bija darījuši visu iespējamo, lai sagatavotu vienu kilometru garu apli tā, lai uz starta desmit kilometru garajā brīvā stila distancē varētu stāties 37 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Labāko rezultātu no Talsu pakalnu sporta kluba uzrādīja Gints Lūsis, kurš FIS ieskaitē izcīnīja 4. vietu un Latvijas čempionāta ieskaitē 2. vietu. Kārlim Vanagam FIS ieskaitē 8. vieta un Latvijas čempionāta ieskaitē 5. vieta. Jurim Damškalnam pieļautā kļūda distancē diemžēl liedza cīnīties par augstu rezultātu — finišā FIS ieskaitē izcīnīta 17. vieta un Latvijas čempionāta ieskaitē 11. vieta.
Pagaidām laika prognozes sola, ka šīs varētu būt pēdējās sacensības šajā sezonā. Paldies Talsu novada pašvaldībai par atbalstu!
Talsu pakalnu sporta klubs