Par gada labāko vieglatlētu atzīts Rolands Štrobinders

Sports

30. janvārī VEF Kultūras pilī tika godināti aizvadītā gada labākie sportisti vieglatlētikā. Nominācijā «Gada vieglatlēts» balvu ieguva šķēpmetējs Rolands Štrobinders, bet par Latvijas labāko vieglatlētu U—20 vecuma grupā tika atzīts šķēpmetējs Krišjānis Suntažs. Apbalvojumu saņēma arī Talsu novada sporta skolas treneris Mārcis Štrobinders.
Mūsu puses sportists Rolands Štrobinders pērn izcīnīja 17. vietu pasaules čempionātā, tādējādi uzstādot augstāko rezultātu starp Latvijas vieglatlētiem. Krišjānis Suntažs kļuva par «Gada U—20 vieglatlētu», bet Mārcis Štrobinders par trenera darbu saņēma Eiropas Vieglatlētikas asociācijas apbalvojumus. Pasākumā tika apbalvoti arī tie sportisti, kuri 2019. gadā laboja Latvijas rekordus, un cilvēki, kuri ir veicinājuši vieglatlētikas attīstību.
M. Štrobinders norādīja, ka šāds rezultāts ir likumsakarīgs. «Katru gadu Eiropas Vieglatlētikas asociācija pasniedz balvas vienam trenerim un vienai trenerei no Latvijas. Domāju, ka man šis apbalvojums tika tāpēc, ka Krišjānis iepriekšējā gadā Eiropas čempionātā izcīnīja 2. vietu un Rolands guva augstvērtīgāko rezultātu Dohā. Tā kā Krišjānis savā vecuma grupā viennozīmīgi bija labākais, tas bija diezgan paredzams — starp vīriešiem viņam lielu konkurentu nebija. Arī Rolanda sniegums visas sezonas garumā bija stabils. Jebkura atzinība mūsu laikos ir jānopelna. Prieks, ka zēni to ir izdarījuši! Motivācijas viņiem netrūkst — Rolands gatavojas olimpiskajām spēlēm, bet Krišjānis — cīņai ar lielajiem vīriem. Viņš ir uzstādījis augstus mērķus, un viens no tiem ir tikt uz Eiropas čempionātu, kas pēc olimpiskajām spēlēm notiks Parīzē. Jācer, ka ieguldītais darbs ies labumā!»