Ģitāristu panākumi valsts konkursā

Kultūra

17. janvārī Ventspils mūzikas vidusskolā notika Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas «Stīgu instrumentu spēle — Ģitāras spēle audzēkņiem» valsts konkurss.
Audzēkņi tika vērtēti četrās vecuma grupās, un konkurss norit trīs kārtās: pirmā kārta mūzikas skolā, kurā piedalās visi audzēkņi, otrā kārta — reģiona mūzikas vidusskolā, trešā kārta — fināls Rīgā. Mērsraga mūzikas un mākslas skolā uz otro kārtu tika izvirzīti pedagoga Andreja Zemtura audzēkņi Jēkabs Seržants, Alekss Aleksejs Afoņins, Viktorija Frīdenberga, bet no Rojas mūzikas un mākslas skolas — pedagoģes Marutas Zemtures audzēkņi Māra Grīnīte un Eduards Čeksters.
Konkursa otrajā kārtā piedalījās jaunie ģitāristi no Ventspils, Piltenes, Kuldīgas, Rojas, Dundagas un Mērsraga mūzikas skolas. Viņu sniegumu vērtēja kompetenta žūrija — Kaspars Zemītis, Ainārs Macpans un Kaspars Vizulis. Jēkabs Seržants un Alekss Aleksejs Afoņins ieguva otro vietu un tika izvirzīti uz finālu Rīgā, bet Viktorija Frīdenberga saņēma pateicību par sekmīgu uzstāšanos. Rojas mūzikas skolas pārstāvji Māra Grīnīte un Eduards Čeksters izcīnīja trešo vietu. Savukārt Dundagas mūzikas un mākslas skolas direktore Dace Čodera komentē, ka skolas audzēknis Ričards Almanis un ģitārspēles pedagogs Ernests Zviedris, kurš pats vēl ir mācību procesā, izsaka prieku jau par iespēju vien piedalīties ģitārspēles valsts konkursā un redzēt, uz ko jātiecas, un tā bijusi laba pieredze abiem.