Talsu Jātnieku skolas sapnis nu ir piepildījies

Sports

20. decembra pēcpusdienā norisa Talsu Jātnieku skolas ilgi gaidītais notikums — tika atklāta manēža, kurā jāšanas treniņi varēs noritēt visu gadu, un aukstā sezona jātniekiem vairs nebūs jāpavada dubļos, mitrumā vai sniegā.
Ar oficiālu lentas pārgriešanu manēžas durvis gluži kā Ziemassvētku priekšvakara brīnums beidzot priecīgi tika atvērtas, un apsveikt Talsu Jātnieku skolu priecīgajā notikumā bija ieradušies tie, kas varējuši izrauties no parasti saspringtā pirmssvētku skrējiena un kam sirdis par šo jautājumu degušas īpaši.
Pirms svinīgās lentas pārgriešanas Talsu Jātnieku skolas vadītāja Sarmīte Barte pie manēžas durvīm minēja: «Varbūt kādam liekas, ka tā ir tikai balta telts, varbūt kāds nesaprot, kāpēc tā un nekā savādāk, bet mēs esam priecīgi tieši par šādu manēžu. Manēžu jau paspējām izmēģināt un esam patiešām priecīgi par to, kas ir. Tas ir Talsu Jātnieku skolas lielākais prieks, jo visus šos gadus nelabos laika ap-stākļos ar iesnām, puteņos, sniegā un dubļos mēs jājām un turpinājām iet uz sacensībām. Šis ir bijis mans sapnis jau 20 gadus, un nu tas ir piepildījies. Bērni un jaunieši ir mūsu nākotne, un šī ir iespēja viņiem. Tieši tāpēc šī manēža ir tapusi ar lielu prieku, lai Talsu novadā jaunieši un kādi arī no attālākām vietām, kuriem ir interese par jāšanas sportu, var šeit trenēties un būt kopā ar citiem šī sporta veida mīļotājiem.»
Jātnieku skolas vadītāja
pati jāšanas sportā ir jau 30 gadus un neslēpj, ka viņai ir svarīgi, lai jaunajiem jātniekiem manēža kalpo kā liels atbalsts. Talsu pašvaldības vadītājs Dainis Karols, sveicot lielajā notikumā, bilda, ka šis ir īpašs laiks, kad noticam brīnumiem un saviem sapņiem, un izteica prieku, ka ir bijusi iespēja piedalīties Talsu Jātnieku skolas sapņa īstenošanā, kas ir kas vairāk nekā tikai viņu sapnis. Vērojot sacensības, redzot bērnu un jauniešu prieku un saprotot viņu mīlestību pret zirgiem un to, ko zirgs var dot cilvēkam, šis esot sava veida magnēta punkts. Savukārt Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Juzefa Kļava, apsveicot atklāšanas svētkos, atklāja, ka ir pagājuši mazliet vairāk nekā divi gadi, kad tika iesniegti dokumenti par projektu. Gājis esot visādi, bet pats galvenais, ka ir rezultāts un tas ir noderīgs gan mūsu novadam, gan citiem, kas to izmantos. Lienīte Skaraine, SIA «PRO invest.lv» vadītāja, dalījās pieredzētajā, ka tas bijis garš un grūts ceļš, bet, vadoties pēc motīva nekad, nekad nepadoties, galu galā nonākts līdz rezultātam, kas ir pienesums Talsu novadam un vairāk nekā 40 gadu tradīciju turpināšana. Viņa neslēpa prieku, ka jaunā paaudze to pārņem un ir nākuši klāt talanti, un atzina, ka šis ir projekts «ar rozīnīti». Sarmītes Bartes meita Sidnija Freimane pateicās savai mammai, kas jāšanas sportā ir arī viņas trenere, novērtējot viņas ieguldīto darbu un dedzību, bez kuras nekas nebūtu noticis.
Sidnija atklāja, ka manēža ir arī Sarmītes ģimenes ticības rezultāts, jo par to ir daudz lūgts, tāpēc tā nav tikai vienkārši manēža, bet daļa no visu sirdīm un Dieva mīlestības atbilde visai ģimenei, kas ir ļoti emocionāls brīdis. «Kā jau zināms, projekts tika arī atraidīts, bet Lienītei un mammai bija ticība, un viņas stāvēja pārliecībā, ka šī manēža būs, un nepadevās, par ko jātnieku skolas dalībnieki ir ļoti pateicīgi,» teica Sidnija Freimane.
20 X 40 metrus plašās manēžas
atklāšanas uzrunā Talsu Jātnieku skolas vadītāja Sarmīte Barte izteica pateicību Talsu novada domei un minēja, ka sēdes laikā esot redzējusi, ka ideja tiek no sirds atbalstīta un ir svarīga Talsu novadam, tāpat Juzefai Kļavai, kas īpaši parādījusi savu cilvēcību un sapratni, Dacei Krūmiņai par pacietību, Lienītei Skarainei, kura bijusi svarīgs atbalsts brīžos, kad gribējies padoties un pietrūcis spēka, un Mārim Rorbaham, kas pielicis savu inženiera pirkstu, novērtējot manēžu un atzīstot, ka to var izmantot. Īpaši pateicības vārdi par ilgu gadu atbalstu tika veltīti dārzkopības uzņēmuma «Kurzemes sēklas» valdes priekšsēdētājam Andrim Kiršentālam: «Mūsu zirgi ganās uz jūsu zemes, mūsu zirgi lec pāri jūsu šķēršļiem. Un es vienmēr atgādinu, lai jātnieki uzmanīgi attiecas pret šķēršļiem, jo tos ir ielicis cilvēks ar sirdi un nākotni. Liels paldies, ka vadājāt uz sacensībām, arī uz starptautiskajām, sponsorējāt mani Šveicē, nopērkot zirgu no Vācijas olimpiskā staļļa. Tas nekad netiks aizmirsts, un tas, ko esat ielicis manī, tiek tālāk turpināts manos jātniekos. Kādu dienu te būs kāds starptautiskais jātnieks, kas lēks «Grand Prix», un tas būs, arī pateicoties jums, kas esat saknes visam redzamajam.»
Pateicības vārdi tika veltīti ikvienam, kas pielicis roku, lai manēža taptu, — arī Andrim Ostrovskim, kurš savu entuziasmu un neatlaidību parādījis, strādājot pie manēžas pamatiem. Noslēgumā jātnieku skolas vadītāja paldies sacīja arī savam vīram Jensam Bartam, kurš strādā Vācijā un bieži ir šķirts no ģimenes, lai varētu uzturēt daudzas lietas, bez kurām sapnis nevarētu īstenoties. Joprojām ir lietas, kas prasa finanses, un Jens ir bijis un būs liels atbalsts it visā.
Pateicības daļai noslēdzoties, kā svinīga kulminācija bija Talsu Jātnieku skolas dalībnieču paraugdemonstrējums svinīgas klasiskās mūzikas pavadījumā, kas nenoliedzami bija nosaucams par cēlu priekšnesumu. Savukārt atnācēju vēderus lutināja tikpat svinīgi uzklāts svētku našķu galds ar patiesi gardu karsto dzērienu, kas bija kā punkts uz «i» priekam un labsajūtai.