Pēc zebras melnās svītras un dibena cauruma

Žurnālista viedoklis

Dažādu likstu, veselības problēmu un citu notikumu dēļ vairāk nekā mēnesi nebiju darbā. Kopumā aizvadītajos divos mēnešos esmu izgājusi cauri un piedzīvojusi tik daudz, cik «normāli» būtu vairāku gadu garumā. Esmu dzirdējusi salīdzinājumu, ka dzīve ir kā zebras izskats — katrai baltajai svītrai seko melnā. Bet man aiz melnās sekoja vēl dibena caurums. Un tad trekns melnās svītras turpinājums. Tagad ceru un paļaujos, ka sagaidīšu balto. Protams, neieslīgšu detaļās par to, kas tieši noticis aizvadītajos mēnešos, jo tā ir mana privātā dzīve un nekad neesmu atbalstījusi tās izteiktu publicēšanu. Kur nu vēl lai publiski gaustos un žēlotos… Tas man nekad nav bijis pieņemami. Tomēr ir nelielas pārdomas un atziņas, pie kurām esmu nonākusi, un ar tām gan labprāt padalītos.
Runājot ar tuvu draudzeni par notikušo, viņa caur asarām acīs dusmīga sacīja: «Kāpēc ar labiem cilvēkiem notiek tik sliktas lietas, bet blēži un ļaundari dzīvo «kā nieres taukos» un viņiem viss «iet kā smērēts»?» Protams, baisas lietas notiek daudziem, ik dienu un ik mirkli visā pasaulē, neba es tāda vienīgā, un, domāju, katram tad rodas jautājums: «Kāpēc tieši ar mani?» Jo vienmēr šķiet, ka «tas jau ar mani nenotiks»… Šis laiks ļāvis pārdomāt, apstiprināt un pastiprināt daudzas lietas. Jo sevišķi to, ka būt laimīgam un baudīt, priecāties par dzīvi un novērtēt katru dienu ir pats būtiskākais. Vēl vairāk saprotu un novērtēju draugus un ģimeni un vietu, kur dzīvoju. Vēl vairāk nicinu negodīgus, nenovīdīgus un ļaunus cilvēkus, tomēr daru to ar lielāku mieru un pārliecību sirdī. Kad iziets cauri tik daudz kam, nebūšanas darbā (šeit domāti pārmetumi un nepamatoti safabricējumi laikraksta virzienā) un kašķi politiskajā virtuvē šķiet absolūti smieklīgi.
To, ka redakcijā sāk pamazām izjust nākamo pašvaldību pirmsvēlēšanu laiku, kas aktīvi sāksies nākamgad, uzzināju, atgriežoties darbā. Jums būs jo īpaši interesanti lasīt par aktualitātēm domes koridoros, jo pirmsvēlēšanu laikā nereti tiek pieņemti negaidīti lēmumi un politiķu izteicieni kļūst aizvien sulīgāki. Pēkšņi visi un visur ir vainīgi pie visa iespējamā, izņemot, protams, pašus, un notiek pamatīgas «raganu medības»…
Tagad jāatrota piedurknes, lai informētu par to, kas iekavēts un «turētu roku uz pulsa» par turpmākajiem notikumiem. Savukārt tevi, lasītāj, aicinu būt ļoti kritiskam pret visa veida informāciju, kas parādās ceļā. Diemžēl ārkārtīgs populisms, safabricējumi un puspatiesības sit ļoti augstu vilni. To, vai pie apvāršņa parādīsies kārtējais patiesības un gaismas nesējs Juris Kārkls (kurš, pretēji savam solījumam, tā arī neatklāja savu identitāti) vai krāsaina, nezināmu sponsoru finansēta avīze, kas patīkami izgaismo savu maksātāju paveikto un ar samazgām aplej savus opozicionārus, turklāt iepin tajā visā pa vidu arī mūs, laikrakstu, rādīs vien laiks. Tomēr ticu, ka cilvēki līdz ar šādiem jau visiem zināmiem izgājieniem kļuvuši gudrāki un atšķir graudus no pelavām.