Sirds siltuma darbnīca — arī Lībagu bibliotēkā

Kultūra

Septembrī Lībagu bibliotēka aicina atbalstīt biedrību «Sirds siltuma darbnīca», kas rūpējas par to, lai priekšlaikus dzimušie mazuļi Latvijas slimnīcās būtu saģērbti siltās vilnas drēbītēs. 10. septembrī bibliotēkā noritēja radošā darbnīca pavisam vienkārši pagatavojamu mazo čībiņu adīšanā, kur visi materiāli bija uz vietas, tikai katrs piedalīties gribētājs bija aicināts paņemt līdzi divas adāmadatas.
Iniciatīva piedalīties «Sirds siltuma darbnīcas» apņēmības atbalstīšanas darbā nāk no Lībagu bibliotēkas apmeklētājas un mammas Ivetas, kas pati jau gadu brīvbrīžos darina priekšlaikus dzimušajiem mazuļiem nepieciešamo un sūta biedrības darba aktīvistiem. Tad viņa ar savu darbošanos padalījusies bibliotēkā, kā rezultātā dzimusi ideja par kopā sanākšanu ar vietējiem, kam sirds arī atsaucas. Aktīvā mamma uz bibliotēku atnesusi savus darbus, lai parādītu, kas tad galu galā tiek adīts un cik ļoti tas priekšlaikus dzimušajiem mazuļiem ir nepieciešams.
Biedrību «Sirds siltuma darbnīca» ir iespējams atbalstīt vairākos veidos. Ir iespēja adīt un tamborēt sedziņas (70×70 vai 80×70), cepurītes, zeķītes (pēdiņas izmēri apmēram 7—8 cm), šūt pakaviņus, sedziņas, paklājiņus inkubatoriem un arī drēbītes (30—50 cm). Adījumiem un tamborējumiem vajadzētu izmantot dziju, kuras sastāvā ir vismaz 50 procenti vilnas, bet astoņkājīšus, kuru kājas tikko dzimušajiem atgādina nabassaiti mammas vēderā un rada drošības sajūtu, var tamborēt no kokvilnas dzijas. Vilnas darinājumi palīdz priekšlaikus dzimušajiem mazuļiem uzlabot asinsriti. Ir arī iespēja šuvējām uzdāvināt audumus, pakaviņu un sedziņu pildījumu. Biedrība ir pateicīga arī par pirms laika dzimušo mazuļu drēbītēm, un vērtīgi būtu padot ziņu tālāk arī citiem par šo iniciatīvu, lai paplašinātu dalībnieku pulku, jo kādu tas noteikti uzrunās. Facebook «Sirds siltuma darbnīcas» profilā var aplūkot arī videopamācības, kā darināt visu nepieciešamo. Talsu novada atsaucīgie iedzīvotāji jau sagatavotos darbus vai atbilstošu dziju var nogādāt Lībagu bibliotēkā darba laikā.
Neviens vecāks negaida, ka mazulis piedzims ātrāk, un šādos gadījumos bērniņa izmēram atbilstošu apģērbu dabūt praktiski nav iespējams, bet katram ir iespēja darboties un nosūtīt savus darbus mazliet pirms 17. novembra, jo tajā datumā ir Starptautiskā priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena, kad visi darinājumi tiek nodoti slimnīcām. Iniciatīva aptver visu Latviju, un ikvienam ir iespēja piedalīties arī visu cauru gadu. Priekšlaikus dzimušie mazuļi katru gadu ir lielā skaitā, tāpēc katra palīdzīga roka ir vērtīga. Šogad «Sirds siltuma darbnīca» rīkos tikšanās vakaru 15. novembrī, kad tiks gludināti un pakoti saņemtie darbi, lai nogādātu tos uz slimnīcām, kurās ir neonataloģijas nodaļa. Ja arī tu, lasītāj, vēlies sasildīt kādu mazuli, tad droši pievienojies! Ja esi gatavs iesaistīties, tad ir iespēja sazināties ar biedrību «Sirds siltuma darbnīca» facebook vai rakstot privāti pa telefonu uz numuru 26008180, kur paziņos par sūtīšanas iespējām, ja nepaspēsi darbus nogādāt Lībagu bibliotēkā.