Lībagu sākumskolai piešķirts «Mammasdabas» vēstniecības tituls

Izglītība

Akciju sabiedrības «Latvijas Valsts meži» un Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra draudzīgās vienošanās rezultātā ar kopīgu mērķi tuvināt skolas dabai par «Mammasdabas» vēstniecībām 2019./2020. mācību gadā ir nominētas četras Latvijas zaļākās skolas. 2019./2020. mācību gadā par «Mammasdabas» vēstniecībām sevi sauks: Ziemeļkurzemē — Lībagu sākumskola, Dienvidkurzemē — Kalnsētas speciālā internātpamatskola, Ziemeļlatgalē — Verēmu pamatskola, Rietumvidzemē — Allažu pamatskola.
Šo godu Lībagu sākumskolas skolēni un pirmsskolas vecuma bērni ir nopelnījuši, aizvadītajā mācību gadā aktīvi darbojoties: dodoties dabas izziņas pastaigās un pārgājienos, sakopjot Rūķu taku un parku, izliekot putnu būrīšus, savācot 13 tonnas makulatūras, tādējādi izglābjot 178 kokus (1. vieta makulatūras vākšanas konkursā), apmeklējot «Mammasdabas» objektus un vispusīgi integrējot vides izglītību skolas ikdienas darbā.
Pirmajā skolas dienā, 2. septembrī, pie Lībagu sākumskolas tika pacelts «Mammasdabas» karogs. Akciju sabiedrības «Latvijas Valsts meži» Ziemeļkurzemes reģiona plānošanas vadītājs Arvis Heniņš pasniedza skolai Akreditācijas apliecību par «Mammasdabas» vēstniecības titula piešķiršanu. Arvis Heniņš aicināja visus skolēnus dot Zaļo godavārdu un turpināt aktīvi darboties arī jaunajā mācību gadā. Lībagu sākumskola iegūto titulu nesīs vienu mācību gadu.
Akciju sabiedrība «Latvijas Valsts meži» skolas bibliotēkai dāvināja grāmatas un spēles par mežu, meža vērtībām un apkārtējās vides jautājumiem. Septembrī pieci Lībagu sākumskolas skolotāji piedalīsies tālākizglītības kursos par tēmu «Pētījums mežā». Ar «Latvijas Valsts mežu» atbalstu aprīlī 2.—4. klases skolēniem būs putnu vērošanas ekskursija sadarbībā ar ornitologiem, bet maijā visi skolēni dosies uz Meža dienām Tērvetē.

Sandra Znotiņa un Vēsma Gaiziņa,
«Mammasdabas» vēstnieces