Laidzes Mazo opermūzikas svētku piektajā jubilejā

Kultūra

31. augusta novakarē Laidzes pagasta Ziedgravu brīvdabas estrādē notika piektie Mazie opermūzikas svētki.
Laidzes pagasta brīvā laika pavadīšanas centra vadītājas Marikas Laursones reiz ļoti drosmīgā ideja iesakņojusies par tradīciju. Tam ir vairāki iemesli — novada un vietējās pašvaldības atbalsts, laba domubiedru komanda un, pats galvenais, elitāras, augstas mākslas brīva pieejamība ikvienam. Tas viss arī šajā vasaras izskaņā pulcēja klausītājus no tuvienes un tālienes. Viņi saņēma bagātīgu emocionālu baudījumu, sirsnīgu un līdz sīkumam pārdomātu dāvanu, nedodoties uz galvaspilsētas Balto namu.
Gadu no gada svētkos nemainīga ir programmas uzbūve — no vokālajā mākslā pirmos veiksmīgos soļus pagājušiem solistiem līdz jau ievērojamiem operas māksliniekiem. Publika, kas cītīgi seko līdzi tuvajām kultūras norisēm, var pārliecināties, kā no maziem spēcīgu balstiņu īpašniekiem ar sūru darbu, pedagogu un ģimeņu atbalstu šķiļas skatuves personības.
Šī koncerta vadmotīvs bija visu pasauli aptverošs — mīlestība. Atbilstoši savam vecumam dziesmas par to izpildīja vokālās pedagoģes Baibas Veismanes-Rezongas audzēknes Elza Tālberga, Kate Kalnbirze un Anna Elizabete Leitarte. Pirmo reizi svētkos piedalījās arī III Talsu starptautiskā bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkursa «Grand Prix» ieguvēja, Ventspils mūzikas vidusskolas 4. kursa audzēkne Paula Mihailova, kura zināšanas papildinājusi opermākslinieces Danas Bramanes meistarklasēs. Sarīkojumam skaista galotne bija Latvijas Nacionālās operas un baleta mākslinieku D. Bramanes un Mihaila Čuļpajeva, LNOB koncertmeistares Ērikas Milleres, Talsos izaugušā tenora Nika Freimaņa, dejotāju Egijas Abarovičas un Reiņa Rešetina uzstāšanās.
Lirisko stāstu par mīlestību eleganti un gaumīgi papildināja scenogrāfija. Košie akcenti, spilgtu krāsu pretstatu saspēle uzbūra pasaku, liekot vismaz uz pāris stundām aizmirst ikdienišķību.