Arī dundadznieki varēs iesaistīties ceļotāja izaicinājumos

Dundagas novads

19. augustā uz Latviju no Beļģijas atlidos ceļojumu blogeris Bjorns Troks (Bjorn Troch), kurš gandrīz nedēļu viesosies Kurzemē, izpildot dažādus izaicinājumus sava ceļojumu projekta ietvaros.
Projekta «The Social Traveler» (Sabiedriskais ceļotājs) dibinātājs nu jau trešo reizi apmeklēs Latviju. Pirms trim gadiem B. Troks iepazina Rīgu, kur apguva tautasdejas, iemācījās pagatavot auksto zupu, atrada piecu dzīvnieku skulptūras Rīgas jūgendstila ēku fasādēs un nosēdināja lidmašīnu lidostā «Rīga» lidojumu simulatorā. 2018. gadā viņš iepazina Latgali — gatavoja kļockas un buļbešnīkus, pievienojās tautasdeju ansambļa mēģinājumiem, kopā ar vietējo iedzīvotāju devās sēņot, meklēja un atrada Velnezeru.
«Latvijā dzīvo lieliski cilvēki, un daba ir neizsakāmi skaista. Lai gan Latvijā esmu bijis jau vairākas reizes, ar prieku atgriežos, lai iepazītu jaunas vietas, satiktu cilvēkus — jo tieši cilvēki ir tie, kas manu ceļošanu pa Latviju ir padarījuši pozitīvām emocijām pārbagātu,» pieredzē dalās Bjorns Troks un atzīst, ka par Kurzemi neko daudz neesot dzirdējis, bet ir gatavs iepazīt to un vietējo sabiedrību. Ceļotājs cer uz iedzīvotāju atsaucību viņa izaicinājumu izpildē un kopīgiem piedzīvojumiem.
B. Troks viens pats vai kopā ar citiem ceļojumu blogeriem izzina tūrisma vietas īpašā veidā. Sadarbībā ar vietējo tūrisma pārvaldības organizāciju ceļotājs ik dienu saņem jaunu, iepriekš nezināmu izaicinājumu, kas risināms, izmantojot sociālo mediju un atsaucīgu cilvēku palīdzību. Izmantot ceļvežus un meklētājprogrammas nav atļauts. B. Troks ir pārvarējis izaicinājumus vairāk nekā 50 tūrisma vietās, un 22. augustā viņš ar savu restaurēto, dzelteno «Volkswagen» autobusiņu vārdā Rose ieradīsies Dundagā, lai iepazītu to un dundadzniekus.