«Trīs reizes varējām izstāties no rallija, taču cerība mirst pēdējā»

Sports

No 26. līdz 27. jūlijam Zarasai pilsētā Lietuvā norisinājās rallijs «Around 7 Lakes Rally 2019», kurā ar 1982. gada «Volkswagen Golf Mk1» startēja valdemārpilnieks Kristaps Bērziņš un talsenieks Roberts Pudulis.
K. Bērziņš atzīst, ka šīs bija vienas no grūtākajām sacensībām, — sākot ar tehniskajām problēmām un beidzot ar diskvalifikāciju. «Tikām diskvalificēti, jo radās problēmas ar degvielas sistēmu un nepaspējām to laikā salabot. Atlikušo rallija distanci veicām kā treniņu — bez «Historic» ieskaites. Pēdējos divos ātrumposmos degvielas sūknim likām virsū ledu, lai mazinātu karstumu. Atdzesējot degvielas sūkni, mašīnai atgriezās jauda un spējām uzrādīt labus rezultātus savā klasē. Pirmo reizi tik daudz domāju par izstāšanos. Trīs reizes varējām izstāties no rallija, taču cerība mirst pēdējā. Esmu sarūgtināts, ka šajā posmā neieguvām nevienu punktu sezonas kopvērtējumā, bet tāds ir autosports un noteikumi paliek noteikumi.»
«Spītējot karstumam un neskaitāmajām problēmām gan ceļā uz ralliju, gan trasē, ar mehāniķu un veiksmes palīdzību tomēr finišu sasniedzām,» skaidro R. Pudulis. «Manuprāt, grūts rallijs — nācās krietni pasvīst, panervozēt un ātri pielāgoties dažādām situācijām un apstākļiem. Jāmācās no kļūdām, kuras pieļāvām, lai uzlabotu savu rezultātu, un tad viss izdosies. Diemžēl tikai divos ātrumposmos mūsu auto darbojās ar pilnu jaudu, bet kopumā esmu priecīgs, ka sasniedzām finišu, jo tā likās kā neiespējamā misija.»
Paldies sportisti vēlas teikt SIA «Saslaukas transports», SIA «Epic Print», SIA «IPRP», ZS «Vītoli», SIA «LB29AUTO», A/Z, LPKS «Ziemeļoga», Mārtiņam Indriksonam, Ingusam Ivanovam, Raimondam Pudulim, Mārtiņam Celmam, Guntaram Dannei, ģimenēm un draugiem.