Atpūtas stūrītis vecpilsētas viducī

Uzņēmējdarbība

Pašā Talsu vecpilsētas sirdī blakus Talsu ezera promenādei, Lielās ielas 33 iekšpagalmā, atrodas nesen atvērta atpūtas telpa «Nr. 33». Tās idejas autore un izveidotāja — 30 gadus veca talseniece Katrīna Kļimovska, kura pēc vairāku gadu dzīves Rīgā atgriezusies dzimtajā pusē, jo uzskata, ka nekur nav tik labi kā mājās.
Katrīna tagad ar smaidu atminas laiku, kad teikusi: «Es nekad nedzīvošu Talsos, te nav, ko darīt!» Ne velti ir teiciens: «Nekad nesaki «nekad»!» Arī viņas gadījumā realizējās dabā nerakstītais likums, kad piepildījās tas, ko viņa agrāk piesauca kā kaut ko nevēlamu. Kā izrādās — tagad ļoti vēlamu un baudāmu.
Katrīna atgriezās Talsos
pirms aptuveni četriem gadiem. Pirms tam kopš studijām dzīvoja, strādāja un veidoja ģimeni Rīgā. Viņa ieguva augstāko izglītību uzņēmējdarbībā ar tirdzniecības un mārketinga novirzienu, darba pieredzi un laida pasaulē divus bērnus. Kad pieteicās otrā atvasīte, dzīvokļa īpašnieks uzteica mājvietu, jo tai atradās pircējs, un, tā kā tas notika īsi pirms vasaras, ģimene nolēma vēl nemeklēt jaunu dzīvesvietu, bet pirms tam izbaudīt vasaru Talsos. «Tā šī vasara ir ieilgusi, un ar gadiem katru dienu aizvien vairāk man patīk Talsi, un nekur citur vairs negribu. Pat nav vēlmes doties galvaspilsētas virzienā. Negribu to nejēdzīgo skriešanu un straujo dzīvesveidu. Talsi ir ļoti piemērota un jauka pilsēta ģimenēm. Viss ir ļoti tuvu, kompakti. Mēs to novērtējam. Turklāt jauki, ka bērni ikdienā ir kopā ar savu omīti,» dalās jaunā sieviete.
Ikdienā Katrīna strādā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā par uzņēmējdarbības konsultanti. Darbs viņai ļoti patīk, jo kolektīvs ir draudzīgs un apkārt ir pozitīvi, enerģiski un uzņēmīgi cilvēki.
Atpūtas telpu K. Kļimovskai izdevās izveidot,
pateicoties Talsu novada pašvaldības konkursam «Dari Talsu novadam», kas sniedz iespēju jaunajiem uzņēmējiem iegūt līdzfinansējumu savas idejas realizēšanai. «Pateicoties šai pieredzei, esmu izgājusi cauri dažādiem procesiem, ar ko man līdz šim nav bijusi saskarsme. Tas ļāva saprast, ka sākt ar nelielu projektu ir ļoti labi, jo tas sniedz iespēju pēc tam realizēt kādu lielāku ieceri,» vērtē talseniece.
Lai arī telpas atrodas ģimenes īpašumā, kas daudz ko atvieglo, pagāja aptuveni gads, kamēr tika sasniegts tāds rezultāts, kāds bija iecerēts. Tagad izremontētajās, mūsdienīgajās telpās iespējams rīkot dažādus pasākumus, ja ir vēlme — apvienot to ar pirtī iešanu. Interese no iedzīvotāju puses jau tiek izrādīta. Telpās notiek arī tematiskie pasākumi, kā, piemēram, SPA ballītes meitenēm, kuras vada kaimiņiene Evita Šmithena. Meitenes mācās izgatavot ķermeņa skrubīšus, lūpu balzamus, liet ziepes un dažādas ķermeņa kopšanas procedūras. Par telpām interesējas arī vecāki, kuriem bērni ir pusaudžu vecumā un kuri grib atzīmēt svētkus ar draugiem, taču mājās nevēlas burzmu un nekārtību, tāpēc šī ir lieliska alternatīva, kur pulcēties, atpūsties un svinēt.
Kā izrādās, uzņēmīgās sievietes plāni ar to nebeidzas.
Kā nākamo soli viņa iecerējusi šajā pašā ēkā ierīkot trīs apartamentus, ko izīrēt viesiem, jo māja ir gana plaša, ar vairākiem stāviem. Ar šo ideju K. Kļimovska iestājusies arī Talsu biznesa inkubatorā, pirmsinkubācijas posmā, un cer iekļūt arī nākamajā, proti, inkubācijas posmā, jo tas paver plašākas atbalsta saņemšanas iespējas. «Māja ir celta 19. gadsimta 30. gados, un tā sevī glabā senu vēsturi. Šī iemesla dēļ apartamentus plānots veidot, apvienojot mūsdienīgo ar senatnīgo, lai izceltu mājas raksturu. Ēkas potenciāls netiek pilnvērtīgi izmantots, tad kāpēc gan to nedarīt?» pārdomās dalās K. Kļimovska.
Tā esot gluži kā misijas izjūta — ja reiz atgriezusies dzimtajos Talsos, ir jāsniedz sava artava. «Gribu šeit dzīvot un strādāt. Talsu vecpilsētu pēc gadiem redzu kā tūristiem saistošu galamērķi,» viņa cer un atklāj, ka drīzumā šajā ēkā, arī no iekšpagalma puses, būs ierīkotas telpas vietējai talseniecei Signei Erdmanei, kura nodarbojas ar franču makarūnu gatavošanu. Notikšot arī meistarklases. «Talsu Vēstis» noteikti sekos līdzi un informēs lasītājus par šī notikuma gaitu.
Kā izrādās, plāni uzņēmīgajai K. Kļimovskai sniedzas vēl plašāk, bet tos viņa pagaidām negrib izpaust publiski.