Mērsraga vidusskolas jauniešiem piešķirta «Latvijas jauniešu netiķetes» simpātiju balva

Izglītība Mērsraga novads

Pagājušajā nedēļā, noslēdzoties «Samsung Skola nākotnei» tiešsaistes programmas «Skolēna digitālais IQ» projektu konkursam «Latvijas jauniešu netiķete», apbalvoti labākie «Latvijas jauniešus netiķetes» projekti. Konkursā ar savu netiķetes jeb labas interneta uzvedības redzējumu dalījās vairāk nekā 200 jauniešu, pārstāvot 45 komandas no dažādām Latvijas skolām.
Mērsraga vidusskolas audzēkņu komanda «Maladāma» (Marta Beatrise Kukle, Marijeta Meta Ozoliņa, Laura Elizabete Ķiršakmene un Dāvis Arbidāns) skolotājas Aijas Barakovskas vadībā ieguva žūrijas simpātiju balvu — izlaušanās spēles dāvanu karti. Jaunieši izveidoja video par to, ka internetā nereti nākas sastapties ar aizvainojošiem komentāriem, un to, kā šādus pāridarījumus novērst.
Mērsraga vidusskolas direktore
Ilze Indruškeviča atzina, ka dalība konkursā bija pašu jauniešu iniciatīva. «Man patiess prieks, ka mūsu bērni piedalījās šajā konkursā. Mērsraga vidusskolā mācās ļoti daudz fantastisku jauniešu, kuri ir visnotaļ aktīvi un ļoti, ļoti radoši. Starp šiem bērniem ir arī meitene, kura skolā fotografē pasākumus un veido video. Tā ir viņas sirdslieta. Ideja, ko jaunieši šajā video ir atainojuši un iekļāvuši, ir ļoti aktuāla. Viņi uz to ir skatījušies globālā mērogā — kā tas notiek Latvijā un kā tas notiek pasaulē. Protams, vairāk vai mazāk tiek akcentētas attiecības sociālajos tīklos. Iepriekšējā mācību gadā mūsu jaunieši piedalījās arī konkursā «Medijplēsis», kur ieguva 1. vietu un galveno balvu — pie mums ciemojās Māra Upmane-Holšteine ar grupu «Astro’n’out». Tā bija dāvana visam skolas kolektīvam. Šis video nebūt nav pirmais, kas ir piedalījies nopietnākā konkursā. Var tikai priecāties par mūsu bērniem,» uzsvēra I. Indruškeviča.
Projekta rezultātus prezentēja
un balvas pasniedza «Samsung Electronics Baltics» korporatīvās komunikācijas vadītāja Līga Bite un «Samsung Skola nākotnei» iniciatīvas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte. «Projektu konkursā ar savu netiķetes redzējumu dalījās vairāk nekā 200 jauniešu, pārstāvot 45 komandas no dažādām Latvijas skolām. Tālāk šos projektus apkopoja un esenci izvilka Rīgas skolēnu domes jaunieši, radot Latvijas jauniešu netiķeti. Patlaban šis dokuments ir nodots Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī plānojam to nosūtīt visām Latvijas skolām,» skaidroja E. Tamelīte. «Mēs patlaban piedzīvojam nebijušu situāciju — mūsdienās katra indivīda spēja ietekmēt pasauli ir milzīga. Viens sociālo tīklu ieraksts var sa­sniegt cilvēku miljonus un radīt ietekmi uz pasauli — labu vai sliktu. Mūsu pašu rokās ir veidot tiešsaistes vidi tādu, kurā būtu patīkami atrasties gan pašiem, gan citiem.»
Konkursa darbu varēja gatavot, izmantojot un/vai apvienojot dažādus izpausmes veidus — rakstītu tekstu, infografiku, foto, animācijas, audio vai video. Darbu varēja veidot vairākās kategorijās: privātums un drošība, e-saziņas netiķete skolā (saziņa ar klasesbiedriem, skolotājiem), autortiesības un digitālā uzvedība (digitālais mobings, domu paušana digitālajā vidē, medijpratība).
«Samsung Skola nākotnei» ir «Samsung Electronic Baltics» sociālā iniciatīva, kuras ietvaros jau otro gadu tiek realizēta programma «Skolēna digitālais IQ». Tā tapusi sadarbībā ar Latvijas digitālās jomas ekspertiem. Programmas mērķis ir veicināt jēgpilnu digitālo tehnoloģiju lietošanu, izmantojot tās ikdienas dzīvē, mācībās un uzsākot darba gaitas.