Straujas liesmas aiz sevis atstāj tumšas krāsmatas

Ziņas

Trešdien, 9. janvārī, Talsu novada Virbu pagastā no rīta nodega «Mārīšu» mājas. Ģimene palikusi bez vairākus gadus lolotās mājas, kur tika pavadīts katrs brīvs brīdis, un krāsmatas nu rotā balta sniega kārta.
No rīta Talsos bija dzirdams, kā vairākas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) automašīnas ar skaļiem signāliem steidz kādam palīgā.

Noskaidrojām, ka 8.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Virbu pagasta «Mārītēm», kur ar atklātu liesmu dega divstāvu dzīvojamā māja. 12.00 ugunsgrēks tika likvidēts.
«Talsu Vēstīm» ierodoties notikuma vietā, mūsu acīm pavērās aina nu jau vairs tikai ar melnām, kūpošām krāsmatām, uz kurām lēni un bez mitas laidās sniegpārslas… Divstāvu ģimenes brīvdienu mājas nodegušas, apkārt redzami sadeguši koku gabali un dažādas atliekas… Visapkārt savāds klusums. Pēdējos dzēšanas darbus veica VUGD darbinieki. Viņi teic, ka sarežģījumu, veicot dzēšanas darbus, nav bijis. Pozitīvi, ka blakus mājai atrodas dīķis, no kā darbinieki varēja izmantot ūdeni. Glābšanas darbos piedalījās 11 ugunsdzēsēji glābēji no Talsu daļas Sabiles posteņa un Kandavas posteņa, kā arī Virbu pašvaldības ugunsdzēsēju formējums trīs cilvēku sastāvā.
Mājas saimnieks, kuram dzimtā puse ir Talsi (nevēlas publiskot savu vārdu), «Talsu Vēstīm» atklāj, ka šī ir viņu ģimenes māja, kur tika pavadīts katrs brīvs brīdis, jo ikdienā dzīvo Rīgā, dzīvoklī.
Ugunsgrēku pamanījuši kaimiņi, kuri izsaukuši VUGD darbiniekus un sazinājušies ar mājas saimnieku. «Mēs bijām «Mārītēs» iepriekšējā vakarā. Izkurinājām kamīnu, izurbām dīķī āliņģi zivīm, lai ir, ko elpot, un aizbraucām prom. Mums šis īpašums ir jau desmit gadus, līdz šim nekad nav bijušas nekādas problēmas. Runājām ar ekspertu, domāju, ka visdrīzāk uguns cēlonis bija no kamīna. Ļaunprātīga dedzināšana tā nevarētu būt,» spriež vīrietis.
Tā kā tā bija koka ēka, nosiltināta, uguns izplatījusies ļoti ātri, izdegot visam. Saimnieks teic, ka pats galvenais ir tas, ka neviens nav cietis. Arī ģimenes sunītis nav bijis mājās, jo viņš pa ziemu tiek atstāts pie saimnieka vecākiem Talsos. Vaicāts par skatu nākotnē, vai ģimene plāno atjaunot īpašumu, viņš teic, ka, tā kā mājoklis bija apdrošināts, tagad viss ir atkarīgs no apdrošinātāju lēmuma, lai varētu spriest par turpmāko rīcību. «Tagad ir jāpārdzīvo notikušā šoks un tad jādomā tālāk. Protams, gribētu atjaunot māju, jo tur pavadām ļoti daudz laika. Jo sevišķi vasarās, kad tur atpūšas bērni un draugi, vienmēr tur atzīmējam Līgo svētkus. Šo māju remontēju aptuveni desmit gadu, tika ieguldīts daudz darba. Varbūt šis notikums liks aizdomāties citiem, ka nevajag ekonomēt, piemēram, uz ugunsdrošības sistēmu noteikumu ievērošanu, jo tas var pasargāt no nelaimes,» pauž «Mārīšu» saimnieks.