Piekto reizi Vandzenē precināja kazu Mildu

Lauksaimniecība Talsu novads

25. augustā ikviens interesents bija aicināts uz piekto kazas Mildas precību mielastu zemnieku saimniecībā «Bērzi» Vandzenes pagastā. Plašais apmeklētāju loks un interesenti no citiem Latvijas novadiem liecina, ka šāds pasākums ik gadu mūsu pusē ir ļoti gaidīts un vajadzīgs.
Šoreiz uz kazu dienām Vandzenē pulcējās vairāki simti interesentu. Tiem, kas ikdienā nodarbojas ar kazu audzēšanu, bija iespēja noklausīties profesionāļu stāstītajā par piena un gaļas šķirņu kazu ģenētisko novērtēšanu, barību sagatavi un ēdināšanu, redzēt dažādu praktisko nodarbību demonstrējumus, tā uzzinot aktuālāko informāciju par kazu slaukšanu, eksterjera veidošanu un fermu aprīkojumu. Ikvienam bija iespēja degustēt arī produktus, kas gatavoti no kazas piena un gaļas, kā arī truša gaļas, turpat tirdziņā iegādāties šos produktus un dažādus izstrādājumus, kas veidoti no kazas vilnas. Kā jauninājums šogad apskatei bija atvesti dažādi truši, vistu šķirnes un zosis, ap ko pulcējās daudz interesentu, jautājot saimniekiem par to audzēšanu.
Pasākumā «Talsu Vēstis» sastapa arī Lauksaimniecības datu centra metodoloģijas departamenta direktori Eviju Skujiņu, kura teica, ka atbraukusi uz Vandzeni, lai redzētu, kā lauksaimniekiem sokas, uzzinātu aktuālo informāciju. «Šie ir mūsu lauksaimnieki. Jāsaprot, kādas aktualitātes ir kazkopībā. Ikdienā administrējam lietas, kas saistītas ar dzīvniekiem, bet arī praktiski ir jāredz, kā lauksaimnieki strādā un ko domā,» sacīja E. Skujiņa. Pēc viņas teiktā, centra datu bāzēs pieejamā informācija rāda tendenci, ka šogad Latvijā samazinās lauksaimniecības dzīvnieku skaits. Tas vērojams arī kazkopības nozarē, bet visvairāk piena lopkopībā. To varētu skaidrot ar šī gada laikapstākļiem, kad nav izdevies savākt nepieciešamo barību lopiem un to iegāde pašlaik ir dārga. Dienas otrajā pusē neizpalika kazas Mildas precību mielasts ar dažādu restorānu šefpavāru piedalīšanos. Šogad tā tapšanā piedalījās restorāna «Vairāk saules» šefpavārs Tomass Godiņš, «El Santo X» šefpavārs Havjers Garsija, «3 Pavāru restorāna» šefpavārs Artūrs Trinkuns un vietējās zemnieku saimniecības «Ēmužas» šefpavārs Aivars Varņeckis. Viņi ēdienu pagatavošanā izmantoja Latvijā ražotos kazas piena produktus, kazas un kazlēnu gaļu, un, pielietojot savas zināšanas un izdomu, ļāva ēdienam kļūt gan izskatā, gan garšā baudāmam. Savukārt saldo ēdienu piedāvājumā garšas kārpiņas lutināja Kristīnes vadītā uzņēmuma IK «Caprine» gatavotie saldumi.
Zemnieku saimniecības «Bērzi» pārstāve K. Piliena pēc aizvadītajām kazu dienām teic, ka priecē, ka katru gadu interesentu kļūst vairāk. Cilvēki uz Vandzeni brauc arī no attālākām Latvijas vietām — Vidzemes un Latgales. «Vienmēr atvadāmies ar teikto, ka nākamgad atkal šāds pasākums šeit jārīko. Tā piecus gadus vasaras izskaņā arī kazu Mildu precinām, uz ko sanākt aicinām gan kazkopjus, lai dalītos pieredzē un uzzinātu aktuālākos jautājumus, gan pārējos interesentus, kas vēlas nobaudīt un redzēt kaut ko interesantu un jaunu.»