Zīmi «Gājējiem draudzīgs» saņem arī «Brāļtīrumi»

Sabiedrība

19. janvārī vēl 12 tūrisma pakalpojumu sniedzējiem piešķirta zīme «Gājējiem draudzīgs», viņu vidū — arī atpūtas vietai «Brāļtīrumi» Talsu novada Pūrciemā.
Zīme «Gājējiem draudzīgs» jeb «Hiker-friendly» tiek piešķirta tūrisma uzņēmumiem Baltijas valstīs, un tā apliecina, ka attiecīgais uzņēmējs ciena kājāmgājējus, piedāvājot tiem nepieciešamo informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, nodrošina apstākļus pirmās palīdzības sniegšanai. Zīmi «Gājējiem draudzīgs» jau iepriekš saņēmuši vairāki mūsu puses tūrisma uzņēmumi: Rojā — viesnīca «Roja» un viesu māja «Pilava», Rojas tūrisma informācijas centrs, bijušajā Dundagas novadā — viesu nams «Vītoli», viesu māja, brīvdienu namiņi un kempings «Pītagi», brīvdienu māja «Piedāgi Ūši», Kolkas Lībiešu saieta nams, «Saules kempings» Mērsragā un Mērsraga tūrisma informācijas centrs.
Latvijā zīmi «Gājējiem draudzīgs» piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki, — valsts iestādes un organizācijas, kuras atbalsta iešanu kājām, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš tūrisma pakalpojumu sniedzējs, kas piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus. Pārgājienu cienītājiem ir iespējas baudīt aktīvas brīvdienas dabā gan «Mežtakā», gan «Jūrtakā», gan citos pārgājienu maršrutos un pašiem pārliecināties par Gājējam draudzīgu uzņēmēju viesmīlību.