«Ir jāuzņemas risks un jādara» — ceļš uz veiksmīga uzņēmuma izveidi

Uzņēmējdarbība

Niceta Anna Stariņa

Ja kādreiz no idejas izveidot uzņēmumu šķita izaicinoši, tad šobrīd tas var likties pat neiespējami. Tomēr Talsu novadā ir cilvēki, kas pierādījuši, ka galvenais ir nepadoties un darīt, lai mērķi tiktu sasniegti.
Pandēmijas laikā uzņēmums LEDuzstadisana.lv no e-komercijas kursa nobeiguma darba kļuva par veiksmīgu uzņēmumu, kas priecē ikvienu Talsu novadā un pat ārpus tā. Idejas autors Mārtiņš Grenevics stāsta, ka ideja, kas saistīta ar apgaismojumu un biznesa izveidi, radusies jau senāk, kad pašrocīgi mājās veica dažādus apgaismojuma uzlabojumus, tādējādi saskaroties ar apgaismojuma dizaina darbiem.
«Tieši laikā, kad izvēlējos uzsākt uzņēmējdarbību, pasaulē sākās pandēmija. Tobrīd tas bija pats sarežģītākais. Šobrīd ir dažādi biznesa treneri, inkubatori, kas jaunajiem uzņēmējiem sniedz palīdzību un padomus, taču tobrīd visi tikai mācījās un meklēja attālinātās iespējas, tāpēc visu nācās darīt pašam — jāsaka paldies mūsdienu tehnoloģijām un elektroniskajam parakstam,» smej Mārtiņš.
Kā galveno lietu, kas motivē darīt vairāk un ar lielāku sparu, Mārtiņš min prieku par padarīto darbu. «Neatkarīgi no tā, cik liels ir gaismas projekts, katru reizi ar nepacietību gaidu, kad varēs ieslēgt gaismas, lai redzētu gala rezultātu,» stāsta Mārtiņš. Tāpat motivāciju rada klienti, kuri vienmēr ir priecīgi, jauki un pozitīvi. Mārtiņš uzskata, ka tieši tas darba procesu un sadarbošanos rada vēl piepildītāku.
Ikvienam uzņēmumam šis ir īpaši grūts laiks, taču LEDuzstadisana.lv pielāgojas dažādajiem apstākļiem un valstī pieņemtajiem ierobežojumiem. «Svarīgākais ir nenolaist rokas, viss ir iespējams! Ja šajā laikā spējām uzsākt mūsu darbību, tad domājam, ka tas ir rūdījums, lai pielāgotos visiem ierobežojumiem. Svarīgi ir arī saglabāt pozitīvu prātu, jo šis laiks ir sniedzis daudz jaunu pavērsienu, kas parāda, kā iespējams strādāt un veicināt efektivitāti,» saka Mārtiņš.
Tos cilvēkus, kuri baidās īstenot savu ideju un izveidot savu uzņēmumu, viņš iedrošina: «Ir jāuzņemas risks un jādara! Ir jāizkāpj no komforta zonas un jāpārvar savas bailes, nepārliecinātību, šķēršļus. Dzīvē ir ļoti daudz iespēju, viss atkarīgs no tā, ko mēs izvēlamies. Un vienmēr ir vērts atcerēties — arī slikta pieredze ir pieredze, lielākoties, tā ir pati labākā pieredze, jo daudz spēj iemācīt.»
LEDuzstadisana.lv ir uzņēmums Talsos, kas veic apgaismojuma risinājumus visā Latvijā. Uzņēmums sadarbojas ar vadošajiem energotaupīgā LED apgaismojuma ražotājiem, kā arī, piekopj individuālu pieeju katram pasūtītājam, kas dod iespēju detalizēti izvērtēt klientu pieteikumus un vēlmes.