Vēja nedarbi Vācu kapos Talsos

Talsu novads

Aizvadītās nedēļas piektdienā, 14. janvārī, spēcīgā vēja dēļ vairākās vietās novadā lūza koki, uz mirkli traucējot gan tranporta satiksmi, gan bojājot esošos objektus. Postījumus vējš nodarīja arī Vācu kapos Talsos, kur, lūstot lielam kokam, bojāti vairāki kapu krusti un apmales.
Kā «Talsu Vēstīm» teic Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Ģirts Kalnbirze, šo kapu apsaimniekošana ir nodota pašvaldības kapitālsabiedrībai «Talsu namsaimnieks», kas arī veiks kritušā koka savākšanu. Taču par salauztajām kapu apmalēm un krustiem būs jādomā pilsētas pārvaldei, jo tas prasīs arī zināmas izmaksas. Kādas tās varētu būt, pārvaldnieks vēl nenosauc. Kad koks būs savākts, tikšot apzināts, kādi un cik lieli ir iespējamie zaudējumi, un kā notiks salauzto lietu atjaunošana. Savukārt Talsu novada pašvaldības kapitālsabiedrības «Talsu namsaimnieks» vadītājs Egils Bariss pauž, ka kritušā koka savākšanas darbi uzsākti jau aizvadītajā sestdienā un šo pirmdien, ja laikapstākļi ļaus (pēc prognozēm valstī stirpā vēja dēļ bija izsludināts oranžais brīdinājums — aut.) koka savākšanas darbi turpināsies.
«Kritušā koka vidus bija tukšs. Tā kā namsaimnieks ir šo kapu apsaimniekotājs, darbinieki kritušo koku novāks, bet par tālāko — krustu un kapu apmaļu atjaunošanu un izmaksām — nāksies sadarboties ar Talsu pilsētas pārvaldes vadītāju. Ir kapu krusti, kas ir nosisti no pamatnes, ir, kas salauzti. To atjaunošanas darbus paši par saviem līdzekļiem nevarēsim izdarīt, jo mums šādiem darbiem līdzekļu nav paredzēts!» saka E. Bariss.