Roku darbs ar pievienoto vērtību

Uzņēmējdarbība

Trīs meitu mammas, novadnieces Leldes Auniņas radošajām aktivitātēm kopš pagājušā gada augusta sociālajos tīklos iespējams sekot līdzi lapā «Lel.dee.creates». Lelde izgatavo personvārdu virtenītes, sapņu ķērājus, aktivitāšu grāmatiņas, melnbaltās grāmatiņas zīdainīšiem, ratu grabulīšus, un, to visu radot, iztiek bez palīgierīcēm. Viņa atzīst, ka nav nekā vieglāka kā aizmirst par sevi, atdodot laiku bērniem, taču pilnvērtīgi mammas pienākumus iespējams pildīt vien tad, kad izdevies atgūt ikdienā tik ļoti nepieciešamo enerģiju un dzīvesprieku.
Ar šādu nosaukumu un konceptu «Lel.dee.creates» savu darbību sāka pagājušā gada augustā, bet radoša darbošanās aktīvajai māmiņai nav nekas svešs. «Radoši izpausties man ir paticis jau kopš skolas laika. Ilgu laiku centos saprast, kas tad ir mans. Pavasarī dzīve veica krasu pagriezienu — saprotot, ka nevaru atļauties strādāt pilna laika darbu prom no mājām, nācās saņemties un izdomāt, ko varu darīt lietas labā. «Lel.dee.creates» izveidoju, draugu mudināta. Ātri vien sapratu, ka man ir ļoti daudz ideju, kuras vēlos realizēt. Pateicoties draudzenes nesen dzimušajai meitiņai un brāļa dēliņam, tapa pirmās personvārdu virtenītes. Šobrīd piedāvāju izgatavot personvārdu virtenītes no filca, sapņu ķērājus, aktivitāšu grāmatiņas ar dažādiem uzdevumiem, melnbaltās grāmatiņas zīdainīšiem un ratu grabulīšus. Esmu atvērta arī jaunām idejām un piedāvājumiem. Tādā veidā tapa gadalaiku kalendārs kādai pirmsskolas grupiņai. Pagaidām visi darbiņi ir pieejami uz pasūtījumu,» skaidro Lelde.
Viņa atklāj, ka pa šo neilgo laiku ir mainījusies gan kvalitāte, gan ātrums, kādā pasūtījumi tiek izgatavoti. «Esmu atkodusi dažas nianses, bet vēl joprojām esmu sākumposmā un mācos no katras kļūdas. Strādāju tikai ar rokām, taču ar laiku plānoju attīstīties, ņemot palīgā šujmašīnu. Joprojām testēju materiālus, lai saprastu, ar kuriem ir vieglāk strādāt. Iedvesmu galvenokārt smeļos platformā Pinterest, bet, audzinot meitiņas, laika gaitā arī man pašai ir radušās pāris idejas. Varu saukt savus darbus par simtprocentīgiem roku darbiem, jo visu radu ar rokām, bez palīgierīcēm. Tas ir mans vaļasprieks, kas ļauj iegrimt sevī un atpūsties. Darbojoties laiks paiet nemanot. Jūtos uzlādēta, notiek jaunu ideju ģenerēšana un gribas darīt vēl un vēl! Protams, uznāk arī brīži, kad iedvesma noplok un nav viegli sevi piespiest vai disciplinēt radošajam procesam, bet šos brīžus izmantoju, lai mazliet apstātos, saprastu, kur esmu, ko daru un kā attīstīties.
Lai gan darbojos vismaz sešas līdz septiņas stundas no vietas un dažreiz arī vakarā, mammas pienākumus un radošo darbošanos esmu apvienojusi diezgan veiksmīgi. Grūtāk ir, ja bērni slimo, bet meitas zina, ka mammai dažreiz jāpastrādā. Citreiz viņas vēlas iesaistīties. Prioritātes mainās atkarībā no pasūtījumu daudzuma un termiņiem. Protu sabalansēt mammas būšanu, radošo darbošanos un atvēlēt laiku arī sev, kas ir neatņemama manas ikdienas sastāvdaļa. Par mammu kļuvu nu jau pirms 11 gadiem — tas pilnībā izmainīja visu manu dzīvi, jo man bija tikai 19 gadu. Mainījās prioritātes, pieauga atbildība. Varētu teikt, ka visi šie 11 gadi tika pakārtoti bērniem un ģimenei. Šobrīd esmu trīs meitu mamma. Izaicinošākais šo gadu laikā ir bijis neaizmirst un nepazaudēt pašai sevi, kas diemžēl notika. Pagājušais gads man lika to saprast un palīdzēja atrast ceļu atpakaļ.
Vislielāko prieku sagādā apziņa, ka man ir trīs veselas, skaistas, gudras meitas, — ikdienas skrējienā un savā vāveres ritenī par to nav laika aizdomāties. Katra meita man ir devusi savu mācību, katru dienu ir kāda mācībstunda. Esmu sapratusi, ka bērni ir lielisks spogulis, kurā ieskatīties, lai saprastu, kas man pašai sevī jāpamaina, jāuzlabo vai jāizskauž. Lai tiktu galā ar dažādām emocijām, ne tikai savām, bet vēl trīs cilvēku emocijām, kuras man jāpieņem un jāsaprot, pats svarīgākais ir būt enerģijas pilnai. Tas nozīmē — pēc iespējas vairāk laika veltīt sev un darīt lietas, kas sagādā prieku. Protams, ir dienas, kad tas neizdodas, kad ir ļoti grūti, bet tas viss ir normāli. Novēlu katrai māmiņai atrast un veltīt laiku sev! Nav nekā vieglāka kā aizmirst par sevi, atdodot laiku bērnam, bet mēs varam būt labas mammas tikai tad, ja pašas esam piepildītas un laimīgas!»