Novada budžetu skatīs mēneša beigās vai februāra sākumā

Talsu novads

11. janvārī notika Talsu novada pašvaldības izglītības, sociālo un veselības jautājumu komitejas sēde, kurā pirms darba kārtības apstiprināšanas domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone sniedza informāciju, kad domē plānots skatīt šā gada novada budžetu. Likumā par pašvaldību budžetiem noteikts, ka domes priekšsēdētājs atbild par to, lai gadskārtējais pašvaldības budžets tiktu izstrādāts un iesniegts apstiprināšanai domei ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc gadskārtējā valsts budžeta likuma izsludināšanas.
Kā izskanēja jau minētajā komitejas sēdē, budžets vēl nav sagatavots līdz tādai pakāpei, lai deputāti to varētu skatīt šajā sēdē. To varēs darīt tajā brīdī, kad izpildvara būs izdarījusi savu darbu līdz galam, sēdē teica komitejas vadītājs Dainis Karols. Savukārt domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone, kura arī ir šajā komitejas sastāvā, deputātus informēja, ka notikusi saruna ar pašvaldības finanšu un grāmatvedības nodaļas vadību un panākta vienošanās par konkrētiem laika termiņiem. «Plānots, ka budžets deputātiem būs nosūtīts 17. janvārī, deputātu sadarbības sanāksme notiks 20. janvārī, bet 25. janvārī varētu notikt apvienotā komiteju sēde. Ņemot vērā, kā situācija virzīsies uz priekšu, ja varēsim, par budžetu runāsim 27. janvārī plānotajā domes sēdē. Visreālāk izskatās, ka tā tomēr būs ārkārtas domes sēde tieši par budžetu 3. februārī,» sacīja pašvaldības vadītāja.
Jāmin, ka Saeima 2022. gada valsts budžetu pieņēma pagājušā gada 23. novembrī, bet Valsts prezidents Egils Levits to izsludināja 4. decembrī.