«Viss, ko mēs dzīvē pieredzam, notiek caur kustību»

Sports

Aizvadītā gada augustā par Valdemārpils sporta organizatori kļuva Dārta Logina. Lai noskaidrotu, cik lielā mērā ārkārtas situācija un ierobežojumi ietekmējuši viņas ikdienu, aicināju Dārtu uz sarunu. Viņa atzīst, ka šajā laika posmā ne reizi vien nācies izkāpt no komforta zonas, pielāgojoties jauniem noteikumiem, taču viņa ir apņēmības pilna turpināt iesākto, rīkojot kvalitatīvus pasākumus un piesaistot pēc iespējas daudzveidīgāku auditoriju.

— Kas, sākot pildīt sporta organizatores pienākumus, sagādāja lielākos izaicinājumus?
— Par sporta organizatori strādāju no 2021. gada augusta, līdz ar to jau ielecu šajā darbā ar ārkārtas situācijas ierobežojumiem. Ir grūti saprast, ko drīkst, kā drīkst, jo likumi mainās diezgan bieži un ir grūti tiem izsekot. Tiklīdz esi izpratis situāciju, likumi jau ir mainījušies. Manuprāt, šajā situācijā ir apjukuši ne tikai kultūras un sporta organizatori, bet arī pasākumu apmeklētāji. Ir cilvēki, kuri pēdējā brīdī izdomā doties uz pasākumu, bet apskatās, ka ir iepriekšējā pieteikšanās, un tā arī neatnāk. Pildīt sporta organizatores pienākumus un papildu tam ārkārtas situācijas ierobežojumos organizēt pasākumus ir jauna pieredze, kas liek kāpt ārā no komforta zonas. Lielākais izaicinājums bija saprast, vai spēšu izprast cilvēku vēlmes. Vēl joprojām pie tā strādāju. Šajā profesijā esmu vērsta uz citiem cilvēkiem — man ir svarīgi rīkot kvalitatīvus pasākumus un piesaistīt pēc iespējas lielāku, daudzveidīgāku auditoriju — ģimenes ar bērniem, bez bērniem, seniorus, kā arī profesionālus sportistus.
— Viens no veidiem, kā šajā saspringtajā laikā parūpēties par emocionālo labsajūtu, ir sports. Cik lielā mērā tas ir palīgs tavā ikdienā?
— Mēs katrs vārda «sports» nozīmi izprotam citādi, citiem tas ir intensīvs treniņš, citiem pastaiga svaigā gaisā, bet citiem — stiepšanās. Man sports nozīmē visus šos vārdus. Tā var būt garāka pastaiga svaigā gaisā, rīta vingrošana, staipīšanās vai kārtīgs kardio treniņš. Nespēju iedomāties savu dzīvi bez kustības — tā balansē manu ikdienu, uzlabo fizisko, emocionālo un garīgo labsajūtu, uztur manī mieru un tonusu. Sports palīdz sakārtot ikdienu un atlaist negatīvas domas un emocijas.
— Kā šobrīd Valdemārpilī tiek organizēta sporta dzīve?
— Šobrīd sporta pasākumi netiek organizēti. Iemesls tam ir telpu trūkums. Valdemārpils sporta pasākumi parasti tika organizēti Valdemārpils vidusskolas sporta zālē, taču šobrīd, «Covid-19» periodā, skola primāri tiek atvēlēta skolēniem, līdz ar to, lai neapdraudētu iestādi, pasākumi netiek organizēti. Protams, ir arī Valdemārpils izstāžu zāle un Valdemārpils jaunatnes iniciatīvu centrs «Sava vieta», kur iespējams noorganizēt spēļu vakarus, taču volejbola vai futbola spēles tur aizvadīt nevar. Arī janvārī paredzētās volejbola spēles tika pārceltas. Lai gan atsaucība ir diezgan maza, man ir svarīgs Valdemārpils iedzīvotāju viedoklis — tikai sastrādājoties, spēsim rast risinājumu.
— Kas, tavuprāt, motivē doties ārpus mājas un nodoties sportiskām aktivitātēm?
— Nesen klausījos sarunu ar sporta treneri par motivāciju, un manas domas apstiprinājās — motivācija rodas darot. Mēs visi tiecamies pēc lieliskas veselības un labsajūtas. Jā, kāds tevi var iedvesmot, bet tas nebūs uz ilgu laiku. Motivācija mums katram jāatrod sevī. Nākamajā reizē atkal jāiet un jādara. Ar laiku tas kļūs par ikdienas ieradumu un motivācija vairs nebūs jāmeklē, jo būs iestrādāts ieradums un smadzenes atcerēsies sajūtu, kāda pārņem pēc fiziskās slodzes. Es savu ikdienu nespēju iedomāties bez pastaigas svaigā gaisā — jā, reizēm negribas, bet tas ir kļuvis par manu ieradumu un noteiktā diennakts laikā ķermenis un prāts pats pieprasa iet ārā. Tās var būt tikai 20 minūtes dienā, bet ķermenis tev par to pateiksies. Mēs esam piedzimuši, lai iepazītu, baudītu šo pasauli caur ķermeni. Man patīk savu ķermeni saukt par templi. To, ko es sniegšu savam ķermenim, to tas arī atspoguļos. Runa ir gan par uzturu un fiziskajām aktivitātēm, gan garīgo un emocionālo jomu. Kustība ir mūsu ikdienas elements, bez kura nevaram izdzīvot ne minūti. Kad ejam, mums kustas kājas, kad ēdam, kustas mute un rokas… Viss, ko mēs dzīvē pieredzam, notiek caur kustību. Ja vairs nevaram pacelt kāju vai roku, esam diskomfortā, un tad mēs apzināmies, cik svarīgs ir vesels ķermenis. Lai ķermenis un prāts būtu vesels, tajā jāiegulda fiziskas aktivitātes, veselīgs uzturs un jārūpējas par psiholoģisko veselību. Mans ieteikums būtu nelasīt un neskatīties negatīvas lietas, kuras tāpat nevaram ietekmēt!
— Ko tu ieteiktu cilvēkiem, kuri Jaunajā gadā apņēmušies pievērsties veselīgākam dzīvesveidam?
— Vienkārši sākt darīt, neieturēt drastiskas diētas, nebadoties, bet ieklausīties savā ķermenī — tas pats pateiks priekšā, kas tam vajadzīgs. Rezultāts, protams, nebūs redzams pēc pirmās nedēļas, bet sajūtām gan vajadzētu mainīties jau pēc pāris nedēļām. Izvirzi reāli sasniedzamu mērķi, bet, ja kaut kas nenotiek tā kā vēlies, nenosodi sevi! Mēs visi, virzoties uz mērķi, kļūdāmies. Nekas dzīvē nav perfekti, ir jāplūst un jāļaujas. Klausies iedvesmojošus stāstus un sāc darīt, lai tas kļūtu par ieradumu!