«Vandzenieki cits citam palīdz radīt svētkus»

Sabiedrība

Pēc vandzenieka Rūdolfa Krūmiņa ierosinājuma, no 12. līdz 22. decembrim Vandzenes pagasta iedzīvotāji un uzņēmēji tika aicināti palīdzēt radīt Ziemassvētku sajūtu vietējiem vandzeniekiem, kuriem ikdiena aizrit vientuļāk vai sarežģītākos apstākļos. Ar iegādātajām precēm un jau sasaiņotām dāvanām līdz pat svētku priekšvakaram iedzīvotāji tās nogādāja Vandzenes pagasta pārvaldē, kur savukārt tālāk ar šķirošanu un iepakošanu nodarbojās aktīvākie un iepriecināt gribošākie jaunieši no Vandzenes jauniešu centra.
«Gatavojoties eglītes iedegšanai Vandzenē, man prātā ienāca doma — tā kā Ziemassvētki ir dāvāšanas laiks, vēlos sniegt atbalstu savam novadam — un radās ideja par labdarības akciju «Palīdzi radīt svētkus citiem»,» stāsta Rūdolfs Krūmiņš, vandzenieks un apmaiņas programmas «FLEX» pilsētas pārstāvis. «Sazinoties ar pārvaldes vadītāju, tiku sadzirdēts un guvu atgriezenisko saiti, lai jau tālāk vienotos par resursiem, ar ko varētu palīdzēt pagasts. Tikšanās laikā apspriedām pašu projekta formu, pieejamo transportu, kas bija nepieciešams, lai izvadātu dāvanas bijušajiem vai esošajiem vandzeniekiem pa visu Vandzenes pagastu un ārpus, sākot no Talsiem līdz pat Upesgrīvai. Tāpat bija nepieciešama telpa, kurā produktus un preces uzglabāt, sašķirot un iepakot, un izveidojām sarakstu, kam dāvanas šajā svētku laikā būtu visnepieciešamākās, apkopojot teju trīsdesmit mājvietu. Par galveno preču saņemšanas punktu tika noteikts Ziemassvētku koncerts pie Vandzenes rezidences 12. decembrī, taču līdz 22. datumam ļaudis dāvanas varēja vest uz Vandzenes administratīvo centru.»
Jau 23. decembrī teju visas dienas garumā aktīvi norisinājās saņemto produktu izdalīšana pa kategorijām, lai nodrošinātu pēc iespējas vienlīdzīgāku paciņu saturu katram adresātam. «Un pirmajā dienā pēc Ziemassvētku brīvdienām kopā ar brīvprātīgajiem jauniešiem līdzās Ziemassvētku dziesmu skanēšanai dāvanas sapakojām un iesaiņojām,» ar smaidu atminas R. Krūmiņš. «27. decembrī mēs sākām pārvadāt dāvanas visā reģionā, pirmo apciemojot Upes-grīvas un Uguņciema pusi, kamēr 28. decembrī tika pasniegtas visas dāvanas, pagūstot būt ne vien Vandzenē, bet arī Talsos, Laidzē, Iģenē un Dārtē.»
Kopā tika sagatavotas 26 dāvanas, kas saturēja dažādas pārtikas preces un ikdienas vajadzības, piemēram, cepumus, šokolādi, konfektes, tēju, kafiju, žāvētus augļus, riekstus, krūzes, kancelejas preces, traukus, apģērbu. Paldies visiem projektā iesaistītajiem!