Tehnika un instrumenti, kuri noderēs mājsaimniecībā

Reklāmraksts

Tehnika un instrumenti, kuri noderēs mājsaimniecībā

Ideālu mājokļu nav. Vajadzība kaut ko pārveidot vai salabot rodas samērā bieži. Nemaz nerunājot par privātām saimniecībām, kur iekštelpu uzturēšanai nāk klāt teritorijas sakopšana. Par laimi, mūsdienās ir plašs tehnikas un instrumentu piedāvājums, kas palīdz tikt galā ar sadzīves vajadzībām daudz ātrāk un vienkāršāk. Turklāt ražotāji nemitīgi pilnveido šo iekārtu darbību, lai arī nelietpratēji spētu patstāvīgi paveikt vienkāršākus darbus. Ja negribat katra sīkuma dēļ saukt meistarus un maksāt par pakalpojumiem, sarūpējiet sev vismaz rīku pamatkomplektu. Lasiet tālāk, kuriem instrumentiem un tehnikai noteikti jābūt katrā mājsaimniecībā.

Sīkām sadzīves vajadzībām un remontiem

Uzlikt plauktu, saīsināt to, salikt jauniegādātās mēbeles vai atskrūvēt pults vāciņu – tikt galā ar šiem un daudziem citiem nelieliem uzdevumiem palīdzēs elektriskie un mehāniskie instrumenti.

Elektriskais skrūvgriezis un urbis

Katrs pieredzējis saimnieks noteikti minēs šos instrumentus kā sadzīvē visnepieciešamākos. Ne velti. Urbis ir neaizstājams, lai sagatavotu mīkstāku vai cietāku pamatni (tostarp betonu un ķieģeli) stiprināšanas materiāla ievietošanai. Tie var būt gan elementāri darbi – izveidot caurumu sienā plaukta pielikšanai, gan arī sarežģītāki – caururbt sienu vada vai caurules izvilkšanai. Ja paredzams, ka vajadzēs urbt arī betonu, ieteicams pirkt modeli ar trieciena urbšanas funkciju. Process būs vieglāks, rezultāts – precīzāks. Būtībā šāds instruments daļēji Jums aizvietos arī perforatoru. Jaudas ziņā sadzīves vajadzībām parasti pietiek ar iekārtu līdz 800 W (10-14 V – akumulatora modeļiem). Tiesa, betona urbšanai jāraugās pēc jaudīgāka instrumenta (ap 18 V).

Skrūvgriezis, savukārt, palīdzēs ātri un vienkārši ieskrūvēt un atskrūvēt stiprināšanas materiālus no salīdzinoši mīkstām virsmām – ģipškartona, koka, plastmasas u.c. Tas būs īsts „glābiņš”, ja paredzama mēbeļu vai ģipškartona griestu/sienu montāža. Process var ietvert pat simtiem skrūvju ieskrūvēšanu. Negribētos iedomāties, cik laika tas aizņemtu ar mehānisko skrūvgriezi.

No piedāvājamiem modeļiem par sadzīvei ērtāko uzskata elektrisko akumulatora skrūvgriezi (sadzīves vajadzībām – 9-14 V), kas ir neatkarīgs no elektrotīkla. Tiesa, par mobilitāti jāpiemaksā. Ja vēlaties ietaupīt, var izvēlēties parasto tīkla modeli vai arī pašlaik tik populāro urbjmašīnu-skrūvgriezi. Nedaudz piemaksājot, iegūsiet divi vienā variantu visplašākajam uzdevumu klāstam. 

Mehānisko jeb rokas instrumentu komplekts

Lai cik produktīvi būtu modernie elektroinstrumenti, bez mehānisko instrumentu bāzes komplekta neiztikt! Tie iegādājami gan atsevišķi, gan arī komplektos, kuri parasti ietver:

  • āmuru;
  • skrūvgriežu komplektu. Elektriskais skrūvgriezis ne visiem darbiem ir parocīgs. Piem., izdarīt tik elementāru lietu kā atskrūvēt vāciņu no bērnu rotaļlietas vai TV pults daudz ērtāk ar parasto skrūvgriezi. Tādēļ mājās jābūt plakanajam un krustiņveida skrūvgriezim. Ideālā kārtā dažāda izmēra;
  • knaibles;
  • dažāda izmēra uzgriežņu atslēgas;
  • mērlenti. Bez uzmērīšanas būs sarežģīti nopirkt jaunas mēbeles, saplānot nepieciešamo apdares materiālu daudzumu u.tml.

Materiālu sazāģēšanai, apgriešanai

Vajadzība nolīdzināt vai apgriezt kāda materiāla galus, pārgriezt to, izgriezt aili sagatavē u.tml. neizbēgami rodas sīkāka vai lielāka remonta laikā. Šim nolūkam lieti noder zāģi.

Populārākais no tiem ir rokas ripzāģis, ar kura palīdzību varēsiet sazāģēt koksni, finieri, plastmasu, metālu, stiklu, flīzes. Ja nepieciešams taisni sazāģēt materiālu (piem., ģipškartonu, dēļus apšuvumam), labākas alternatīvas par rokas ripzāģi nav. Griezt var arī zem noteikta leņķa. Vispiemērotākais sadzīves lietošanai ir akumulatora modelis ar spriegumu ap 18 V. Ja esat nelietpratējs, pievērsiet uzmanību, lai instrumentam būtu pakāpeniskas palaišanas funkcija un lāzera marķieris šķērsgriezuma līnijai. Tas nodrošinās augstāku griezuma kvalitāti.

Efektīva šajā jomā ir arī leņķa slīpmašīna. Nomainot tās abrazīvo disku pret griešanas, var griezt metālu, keramiku, akmeni un pat betonu. Montāžas/demontāžas darbos šāds instruments ir neaizstājams. Papildus varēsiet veikt slīpēšanas, pūlēšanas un tīrīšanas darbus, piem., noņemt rūsu no metāla. No cenas-kvalitātes viedokļa sadzīvei optimālākie ir modeļi ar jaudu 800-1200 W.

Piemājas teritorijai

Sakopta teritorija ir saimnieku vizītkarte. Ar mūsdienīgu tehniku rūpēties par sava īpašuma daiļumu būs daudz vienkāršāk!

Trimmeris un/vai zāles pļāvējs

Katrs privātmājas īpašnieks apstiprinās, ka tieši šī tehnika ir pirmā, kas jānopērk savai saimniecībai. Ko labāk izvēlēties – trimeri vai zāles pļāvēju? Tas ir atkarīgs no teritorijas lieluma un īpatnībām. Ja pagalms ir mazs (2-3 simtdaļas), pietiks ar trimmeri. Ja teritorija ir lielāka, būs nepieciešamas abas iekārtas – gan pļaujmašīna, gan trimmeris. Šāda kombinācija nodrošinās pievilcīgu, līdzenu mauriņu. Pļaujmašīnu lietosiet līdzenās vietās, bet trimmeri – vietās ar izteiktu reljefu, ap krūmu un koku stumbriem, ap ēkām, gar žogu, grāvjos.  

Motorzāģis

Apzāģēt zarus, likvidēt savu mūžu nodzīvojušos kokus un krūmājus, sazāģēt koksnes materiālus pēc celtņu demontāžas, sagatavot malku – šiem darbiem vajadzīgs labs motorzāģis.

Populārākais variants sadzīves vajadzībām ir elektriskais motorzāģis – parocīgs, kā arī salīdzinoši lēts. Modeļi ar 2 kW jaudu labi tiks galā ar zaru, krūmu izzāģēšanu, malkas sagatavošanu un daudziem celtniecības darbiem. Absolūtu pārvietošanās brīvību un komfortu sniedz mobilie akumulatora zāģi. Tie ir kompakti, viegli, rada mazāku troksni un vibrāciju. Šo zāģi visvieglāk kontrolēt, tādēļ tas ir īpaši ieteicams sievietēm un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Tiesa, maksā tādi modeļi dārgāk. Ja meklējat mobilu variantu par lētāku naudu, apsveriet benzīna motorzāģa iegādi.

Augstspiediena mazgātājs

Vajadzība kaut ko nomazgāt savā pagalmā rodas itin bieži. Jo īpaši siltajā sezonā, kad ir īstais laiks ģenerāltīrīšanai. Apskalot dārza tehniku, instrumentus, mēbeles, kāpnes, celiņus, terasi, peldbaseinu, ēku fasādi, siltumnīcu – tā ir tikai daļa no veicamo darbu saraksta. Augstspiediena mazgātājs (skat. šeit) šajā ziņā būs ideāls palīgs. Intensīva strūkla tiks galā arī ar piekaltušiem dubļiem, vienlaikus saudzējot tīrāmo virsmu. Iekārta ir parocīga un vienkārša lietošanā. Pieejami arī komfortablie bezvadu modeļi. Arī ap simts eiro var atrast produktīvu un kvalitatīvu mazgātāju ar komplektāciju, kas ļaus pielāgoties dažādiem sadzīves darbiem, – plakanas ūdens strūklas uzgali, rotējošo birsti, mazgāšanas līdzekļa smidzināšanas uzgali, trīsstūrveida birsti utt. Ja sākotnēji šķiet, ka bez augstspiediena mazgātāja var iztikt, reti kurš nožēlo tā iegādi. Darbi dārzā un pagalmā ritēs daudz ātrāk un vienkāršāk. Bonusā varēsiet nomazgāt automašīnu un riteņus.

Plašu tehnikas un instrumentu klāstu piedāvā interneta veikals 220.lv. Tieši te katrs rūpīgs saimnieks varēs sagādāt sev mehāniskos un elektriskos instrumentus, kā arī dārza un saimniecības tehniku. Pieejami gan nedārgi un universāli varianti, gan arī augsti kvalitatīvas un produktīvas iekārtas no pasaules vadošajiem ražotājiem – Bosch, Makita, Hehct, Karcher, Metabo, Graphite, Stiga u.c. Izmantojiet iespēju par izdevīgām cenām nodrošināt sev pamatus ātram sadzīves vajadzību risinājumam!