«Galvenais, lai cilvēki varētu nākt un darboties»

Rojas novads

Brīvā laika pavadīšana un jauniešu centrā «Strops», kur plecu pie pleca darbojas Rojas jauniešu centrs un Rojas invalīdu biedrība, nupat kā noslēgušies atjaunošanas darbi. Centra vadītāja Inga Lēmane cer, ka pēc iespējas drīzāk valstī esošā situācija uzlabosies un rosība «Stropā» pieaugs.
«Remontdarbi sākās šovasar — galvenais mērķis bija panākt, lai telpās būtu silti. Iepriekš radiatori bija sienās, tagad tie ir izvilkti ārā, ir nokrāsotas sienas un salikts reģipsis. Decembrī projekts tika pieņemts — Lauku atbalsta dienests brauca visu apskatīt. Arī virtuves daļa ir iekārtota par projekta finansējumu,» atklāj I. Lēmane.
Par lielāko izaicinājumu viņa sauc sarežģīto situāciju valstī. «Gribētos, lai viss ir tā, kā iepriekš. Protams, pastāv iespēja darboties attālināti, bet es uzskatu, ka tas nav tas, mums ir vajadzīgas bērnu čalas un atgriezeniskā saite. Šobrīd strādājam, ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus, bet bija brīdis, kad viss bija ciet un bērniem arī skola notika attālināti. Aicinājām veidot foto, video stāstus un attālināti vadījām kulinārijas nodarbības. Pāris bērnu iesaistījās, bet nevarēja nepamanīt, ka viņi ir noguruši no datora un grib būt kopā. Janvārī mums ir dzimšanas diena, ko mēs labprāt atzīmētu, bet izskatās, ka, visticamāk, to nevarēsim. Ceram, ka pavasarī situācija būs uzlabojusies un varēsim atzīmēt baltā galdauta svētkus un Lieldienas. Invalīdu biedrība pašlaik īsteno projektu «Čaklās rokas», bet vienu brīdi nekas nedrīkstēja notikt, līdz ar to projekts tika pagarināts. Tagad šeit drīkst uzturēties tikai cilvēki ar sertifikātiem. Siltajā periodā izmantojām iespēju darboties laukā, bet ziemā šādas iespējas nav. Piedāvājums ir, galvenais, lai cilvēki varētu nākt un darboties!»