«Darbmeklis» — vieta, kur satiekas uzņēmēji un jaunieši

Uzņēmējdarbība

Trīs jaunieši, katrs dzīvojot savā Latvijas malā, kopīgi ir radījuši ideju, kam devuši nosaukumu «Darbmeklis». Tā būtu aplikācija, kurā satiktos vēl nepilngadīgi jaunieši un darba devēji, tā ļaujot jauniešiem tikt pie nelieliem līdzekļiem un pirmās darba pieredzes. 105 komandu konkurencē «Darbmekļa» idejas autori atzīti par labākajiem Baltijā. Šobrīd jaunieši atpūšas un vēl domā, vai strādāt pie idejas praktiskas ieviešanas dzīvē.
Komandas atslēgas cilvēks ir tās kapteine Agnese Keita Birzniece, kas uzrunāja vēl divus draugus — savu kādreizējo klasesbiedreni Elzu Tālbergu un draugu Māri Jermacānu. Elza dzīvo Talsu novadā un mācās Eiropas Tālmācības vidusskolā, bet pārējā komanda ir no Valmieras un Gulbenes, tāpēc visi savā starpā nemaz nebija pazīstami. Tā, piemēram, Elza un Māris dzīvē satikās tikai pēc uzvaras konkursā. Komanda pierādīja, ka, pateicoties tehnikai un mūsdienu iespējām, virtuālā dzīve savieno realitāti.
Starptautiskais konkurss «Solve for Tomorrow» aicināja radīt idejas, kas, izmantojot tehnoloģijas, vairotu labsajūtu un padarītu dzīvi jēgpilnāku. Jaunieši sešus mēnešus intensīvi strādāja, lai taptu ideja par «Darbmekli». Tā ir platforma, kur darba devēji varētu publicēt piedāvājumus, galvenokārt, īstermiņa vai brīvprātīgiem darbiem. Un jaunieši kartē varētu izpētīt sava reģiona piedāvājumus.
«Mēs nevaram ieiet darba tirgū, kur jau priekšā ir pilngadīgās personas, jo uz mums neattiecas tie paši likumi. Mēs nevaram strādāt astoņas stundas, mēs nevaram strādāt virsstundas, celt tik un tik smagas lietas… Un tā mūsu doma ir, ka jebkurš uzņēmējs vai pat seniors, kam ir ko piedāvāt, var uzrunāt jaunieti īsākam laika periodam. Ne tikai vasarā, bet arī tagad ziemas brīvlaikā mēs, piemēram, varam palīdzēt tīrīt sniegu un par to pretī saņemt kādu samaksu,» par ideju stāsta komandas kapteine.
Aplikācija paredzēta jauniešiem no 13 līdz 25 gadiem, taču galveno akcentu paredzēts likt tieši nepilngadīgajiem darba meklētājiem. «Tas ir vecums, kad, piemēram, pa vasarām tev jau sāk gribēties pastrādāt,» skaidro Elza Tālberga. «Piemēram, nopelnīt naudiņu kārumiem vai gribas uz kaut kurieni aizbraukt vai kaut ko nopirkt. Vai arī tu jau sāc krāt savai pieaugušo dzīvei… Tu vari nopelnīt šo naudu un plus tu gūsti pieredzi nākamajiem darbiem, lai tev ir lielāka iespēja, ka tevi pieņems darbā nākotnē, ja tev jau būs pieredze. Manuprāt, paņemt darbinieku, kurš nav pieredzējis, ir vislabākais, ko tu vari izdarīt, jo tu viņu vari kā no māla izveidot par tādu darbinieku, kādu tu gribi.»
Elzai, Mārim un Agnesei Keitai ir neliela darba pieredze, piemēram, nometnēs, bet lielākoties viņiem uzticēti pienākumi vecāku uzņēmumos vai zemnieku saimniecībās.
«Mums tā problēma varbūt nav tik aktuāla, bet es reizēm saskaros ar to, ka nevaru iziet ārpus sava interešu lauka, no tā, ko dara mana ģimene. Es nevaru pamēģināt ko citu. Un man likās svarīgi, ka varētu kaut uz vienu dienu, es nezinu, aiziet kaut uz pašvaldību pastrādāt par apkopēju, ja esošā darbiniece, piemēram, pēkšņi saslimusi un ātri vietā citu nevar atrast. Un, ja tas notiek brīvlaikā, tad darba devēji zina, ka var atrast mūs,» uzskata Agnese Keita. «Darbmekļa» komanda novērojusi, ka citi vienaudži nelielus darbiņus meklē caur paziņām vai vasarās izmanto Nodarbinātības valsts aģentūras programmu, taču ne visi strādātgribētāji tiek pie darba.
Konkursā «Solve for Tomorrow» iesaistījās dažādu jomu un organizāciju pārstāvji, palīdzot jauniešiem ideju radīšanas procesā kā mentori un izvērtējot iesniegtās idejas dažādos konkursa posmos. Kāpēc ideja izrādījusies labākā Baltijā, paši jaunieši min, ka viens no veiksmes faktoriem noteikti bijusi Elzas Tālbergas angļu valoda un prezentēšanas prasmes. Viņi uzskata, ka ieguvuši ne tikai uzvaru, bet atbildes dzīvei. «Tādas lietas, ko skolā mums neviens nemācīs, ja mēs neiesim kādos speciālos novirzienos. Kā arī mani vecāki teica, lielākais ieguvums ir pieredze. Balvu iztērēsi un aizmirsīsies, bet pieredze paliks tevī,» saka komandas kapteine, kura, būdama individuāliste, iemācījusies strādāt komandā, Māris — labāk izstāstīt domu, bet Elza apguvusi jaunas IT prasmes.
Uzvara starptautiskajā konkursā jauniešiem ir bez saistībām, un ideja viņiem obligāti nav jāīsteno. Autori atzīst, ka šobrīd ir pārdomās, jo saprot, ka peļņu tā nenestu un pašiem arī fiziski nebūtu pa spēkam aplikāciju izveidot. Tāpēc, iespējams, viņi to nodos kādam citam, jo, viņuprāt, «Darbmeklis» patiešām mazinātu bezdarba problēmu.
«Varbūt mēs arī virzīsim to tālāk, jo uzvara nozīmē to, ka mūsu ideja ir sadzirdēta — ka tas ir būtiski ne tikai mums, bet arī žūrijai,» teic Agnese Keita Birzniece.
«Darbmekļa» idejas autori konkursa finālā īpašu atzinību guva no Igaunijas ekspertiem, kas atzina, ka aplikācija risinātu nopietnu problēmu, un, ja jaunajai paaudzei ir šādas idejas, tad, viņuprāt, nākotne ir drošās rokās.