Paiet soli sānis un atskatīties uz aizvadīto

Žurnālista viedoklis

Gadiem ejot, arvien vairāk izprotu un uz savas «ādas» izdzīvoju, ko nozīmē tautā iecienītais teiciens «laiks lido vēja spārniem». Visvairāk gan to var izjust, paejot soli sānis un novērtējot padarīto. Apzinoties, cik patiesībā daudzām situācijām, lietām un emociju virpuļiem esam gājuši cauri. Bet te nu mēs stāvam — vēl joprojām ar abām kājām uz zemes un gatavi turpmākajam, lai ar jaunu dvesmu triektos cauri visam, kam lemts būt mūsu dzīves ceļā. Un pa ceļam atceroties uz mirkli apstāties, lai apbrīnotu sevi un savu spēku, izaugsmi un iegūtās zināšanas. Novērtēt kļūdas, kas radušās. Novērtēt, jo bez kļūdām nav pieredzes.
Gada noslēgums allaž bijis sava veida atskaites punkts. 365 dienas kā nogrieznis, pēc kura atskatīties uz aizvadīto. Kalendārais gads, kas kalpojis par jaunu atvērumu, jaunu grāmatas nodaļu un iespēju sākt visu no sākuma. Iespēju savu dzīvi izveidot tieši tādu, par kādu sirds sapņo. 365 dienām, kurās paveikts tik daudz, vai tieši pretēji — maz? Tas jāvērtē katram pašam, taču varu apgalvot, ka vien tas, ka esi — ir nozīmīgāks par jebko citu uz šīs pasaules.
2021. gads patiesi bijis augšupeju un lejupslīžu pilns. Vienā dienā esi kalna virsotnē, kad nākamajā — jau pakājē. Iespējams tieši nemitīgās pārmaiņas palīdzējušas tapt par tieši tādām personībām ar tādiem raksturiem, kādiem mums jābūt. Tas kalpo kā pierādījums, ka pēc tumsas vienmēr nāk gaisma, pēc nakts — vienmēr rīts un mēnesi nomaina saule.
Svarīgi atcerēties, ka iespējas nerodas tāpat vien — tās tiek izveidotas, un visas kārtis ir Tavās rokās.
Garīdznieks Juris Rubenis teicis: «Tas, ko mēs meklējam, ir tas, kas mēs esam,» un pie tā arī jāpieturas. Vēlu ik rītu celties ar domu un sapratni, ka esi visbagātākais cilvēks uz zemes, jo tieši Tev dota šī unikālā iespēja izdzīvot šodienu. Neuztver ikdienišķās lietas par pašsaprotamām, jo laiku nevar nopirkt ne par kādu naudu. Tad, kad tas iztecējis, to vairs nekad nevar atgriezt. Laiks nevienam nepieder, toties to var izmantot ikkatrs, kurš novērtē tā esamību.