Dundagā pabeigti tilta atjaunošanas darbi

Dundagas novads

Šā gada vasarā Dundagā, Pils ielā, sākās tilta atjaunošanas darbi, ko veica uzņēmums SIA «Katleri», solot tos pabeigt līdz šā gada beigām. Tā tas arī noticis, un pašlaik tilts ir izmantojams gan braucējiem, gan kājāmgājējiem.
Par tilta Pils ielā stāvokli esam rakstījuši vairākkārt. Tam 2016. gadā veikts tehniskais apsekojums, kurā eksperti secinājuši, ka tilts ir sliktā tehniskā stāvoklī. Ņemot vērā norādīto, vēl Dundagas novada pastāvēšanas laikā tika pieņemts lēmums uzsākt šīs inženierbūves atjaunošanas darbus. Bija paredzēts veikt ne tikai paša tilta atjaunošanas darbus, bet gājēju drošībai izveidot arī ietvi. Šī objekta sakārtošana ir nozīmīga, jo tilts saista Dundagas pili un pils parku, kas ir arī viena no tūristu apskates vietām. Tāpat tas nodrošina ērtu piekļuvi citām pašvaldības iestādēm un komersantiem. Pašreizējais Dundagas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kojro teic, ka darbi tilta atjaunošanā noslēgušies 27. decembrī. Kad laikapstākļi ļaus, vēl pabeidzami ir daži labiekārtošanas darbi, kā, piemēram, nogāžu apsēšana ar zāli, ko pašreizējos laikapstākļos nav iespējams veikt.
Tilta pārbūve pašvaldībai izmaksāja 312 464 eiro, ieskaitot gan pašus būvdarbus, gan autoruzraudzības un būvuzraudzības izmaksas.