«Bez Tabu» foto konkursā balvu 5000 eiro vērtībā saņem Sabiles aprūpes biedrība «Kalme»

Sabiedrība

Jau trešo gadu televīzijas raidījums «Bez Tabu» organizē Ziemassvētku foto konkursu «Lampiņu drudzis», aicinot atsaukties visskaistāko un gaišāk izrotāto namu saimniekus vai to apbrīnotājus. Šogad īstu Ziemassvētku brīnumu piedzīvojuši Sabiles veco ļaužu nama «Kalme» seniori, jo žūrijas galvenā godalga — īpaša dizaina rotājumi 5000 eiro vērtībā — aizceļoja tieši turp.
Konkurss arī šogad guvis plašu atsaucību, vairojot prieku ne vien pašiem skaistuma radītājiem, bet arī visiem apkārtējiem. Ikviens svētku svinētājs tika aicināts izdekorēt savas rezidences un pagalmus un dalīties ar foto konkursa rīkotāju mājaslapā. Konkursam kopumā tika iesniegti 236 oriģināli un radoši pieteikumi.
Tuvojoties svētkiem, kad visapkārt mirdz ne tikai cilvēku sirdis un acis, bet arī eglīšu mantiņas, rotājumi un dažnedažādas lampiņas, Sabiles aprūpes biedrības «Kalme» iemītnieki un darbinieki ar tās starojošo un enerģisko vadītāju Maiju Dubro priekšgalā jau otro gadu pēc kārtas labprāt atsaucās un piedalījās konkursā. 25 seniori (vecumā no 83 līdz 97 gadiem) un personāls vēlējās parādīt citiem, ka arī viņi prot sagaidīt Ziemassvētkus, savu namiņa sētu rotājot ar greznajiem rotājumiem, tā radot prieku sev un citiem.
«Liels bija prieks un pārsteigums, kad uzzināju, ka mēs esam tie, kas saņems galveno — līdz šim vēl nebijušu un pirmreizēju — balvu 5000 eiro vērtībā no Ziemassvētku rotājumu firmas «December Design» komandas. Mūsu mērķis bija dalīties labajā, radīt svētku sajūtu gan sev, gan saviem līdzcilvēkiem un padarīt pasauli gaišāku. Īpašs prieks man ir par to, ka visi darbinieki un teju katrs no namā esošajiem iemītniekiem līdzdarbojās noformējuma izveidē, lai mūsu apkārtne iemirdzētos vēl krāšņāk. Sirmgalvji ietērpa mūsu namu svētku rotā — cits dalījās ar saviem ietaupījumiem, lai varam iegādāties jaunus rotājumus, vēl kāds dekorācijas sagādāja no radiem — lai tikai gaisma vairotos! Tas viss pašu spēkiem sastiķēts, kā arī darīts no sirds, un sagādā prieku tiem, kam tas vajadzīgs visvairāk,» ar nesavtīgu prieku stāsta «Kalme» vadītāja Maija Dubro.
Par Ziemassvētku burvi dēvētais mākslinieks un zīmola «December Design» radītājs Kristaps Štobis jau gadiem rada īpašu svētku sajūtu ar iespaidīgiem rotājumiem kā Latvijas pilsētās, tā arī ārvalstīs. Balva tiks veidota visa nākamā gada garumā, jo tā būs īpaši pielāgota konkursa uzvarētāja vēlmēm un atrašanās vietai. «Ar krāšņiem rotājumiem mēs radām stāstus — vai tās būtu leģendas vai teikas, mēs iedvesmojamies no konkrētām vietām, pētām vietas vēsturi. Dekorācijas tiek darinātas pēc individuāla pasūtījuma. Lai jau pēc gada radītu unikālu Ziemassvētku noformējumu Sabiles aprūpes biedrības namam «Kalme», jau drīzumā mūsu radošā komanda dosies tur, lai uzklausītu visu vēlmes, veiktu nepieciešamos mērījumus, izvērtētu vajadzības un piedāvātu piemērotāko risinājumu,» stāsta K. Štobis.
Līdztekus vēl trīs konkursa dalībnieki, kas bija radījuši īstu Ziemassvētku brīnumu savos īpašumos, ieguva dāvanu karti no veikala «Ksenukai» 100 eiro vērtībā, bet viena nama saimnieki tika ne tikai pie dāvanu kartes, bet arī pie vēl iespaidīgākiem papildu dekoriem, kurus īpaši ēkai pielāgoja dizainere Baiba Prindule-Rence.
Renāte Freiberga,
Talsu novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste