Gatavojoties ziemas priekiem Kamparkalnā

Sports

Sporta un atpūtas bāzē «Kamparkalns», kas katru gadu pulcē ievērojamu skaitu ziemas prieku baudītāju, drīzumā plānots uzsākt ilgi gaidīto ziemas sezonu. Neskatoties uz to, ka laikapstākļu prognoze ir neskaidra, šobrīd norit aktīvi sagatavošanās darbi, lai jau pavisam drīz novadniekiem un viesiem būtu iespēja tikties uz kalna.
«Sākām pūst sniegu pirms pāris dienām — pēc pirmā sala nāca atkusnis, bet tagad ziema pakāpeniski nostiprinās. Ja ir sals, sniegs ir irdenāks un vieglāk kopjams. Nav tā, ka plus grādos ir peļķes, — sniegs pats par sevi ir normāls, bet ir ļoti grūti uzturēt trasi labā kvalitātē. Ja pa dienu ir plus viens, plus divi grādi un vakarpusē nāk mazais saliņš, virskārta ļoti ātri sasalst un braukāšana vairs nav tik patīkama. Cilvēki maksā par pakalpojumu un līdz ar to sagaida kvalitāti. Patlaban laikapstākļi ir neskaidri — pa šodienu un rītdienu saražosim sniegu, lai varētu atvērt pirmo trasi, un skatīsimies, kas notiks. Ap 29., 30. decembri sola nelielu atkusni, bet nepieciešamais sniega daudzums būs saražots un, tikko atgriezīsies daudz maz stabila ziema, kalns būs atvērts,» atklāj sporta un atpūtas bāzē «Kamparkalns» saimnieks Almants Kalniņš.
Viņš atzīst, ka cilvēki par iespēju baudīt ziemas priekus interesējušies jau pa Ziemassvētku brīvdienām. «Cilvēki brauca, bērni šļūkāja ar ragaviņām, un saņēmām arī zvanus. Cilvēkiem ir svarīgi saprast, kā mēs šajā laikā strādāsim. Informāciju par kvadrātmetriem uz cilvēku nekur neatradu, bet, ja skatāmies pēc pagājušā gada prasībām, kas sākotnēji bija 25 kvadrātmetri uz cilvēku, bet vēlāk — 40, mūsu teritorijā pārsniegt ierobežojumus ir diezgan neiespējami. Aprēķinot trases platumu un garumu, sanāk, ka varam uzņem 400 cilvēkus, bet mūsu kapacitāte beidzas jau pie 200, 250 apmeklētājiem, līdz ar to attiecībā uz cilvēku skaitu nekādiem ierobežojumiem nevajadzētu būt. Kafejnīcā, protams, būs vispārējie nosacījumi. Ja starp galdiņiem nav aizslietņu, tiem jāatrodas divu metru attālumā. Īrēt inventāru telpās vienlaicīgi varēs četri cilvēki. Strādāsim zaļajā režīmā — biļetes varēs iegādāties tepat uz vietas.»