Vērtēja skaistākos Ziemassvētku skatlogus

Uzņēmējdarbība

Ziemassvētku gaidīšanas laikā Talsu novada pašvaldība novada pilsētās trešo gadu rīkoja konkursu «Ziemassvētku skatlogs Talsu novada pilsētās», dodot iespējas ikvienam pieteikt šiem svētkiem skaistāk noformētos skatlogus, ieejas mezglus, piegulošās teritorijas un fasādes daļas novada pilsētās — Talsos, Valdemārpilī, Stendē un Sabilē. Konkurss ir noslēdzies, un zināmi rezultāti.
Šogad vērtēšanas komisijas locekļi klātienē vērtēja 14 pretendentu veikumus. No tiem septiņi pretendenti bija izvirzīti Talsos, trīs — Sabilē un pa diviem — Valdemārpilī un Stendē. Skatlogu noformējumu vērtēja pēc vairākiem kritērijiem: objekta vizuālā koptēla mākslinieciskās kvalitātes; idejas, izpildījuma un pielietoto materiālu oriģinalitāte; noformējuma atbilstība uzņēmuma darbības veidam; noformējuma saderība ar objekta arhitektonisko tēlu un pilsētas vidi. Konkursa vērtēšanas komisijā piedalījās gan attiecīgo pilsētu pārvalžu vadītāji, gan Talsu novada pašvaldības būvvaldes un sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas speciālisti.
Apkopojot gūtos iespaidus un atbilstoši vērtēšanas kritērijiem, ar skaistāko Ziemassvētku noformēto skatlogu Stendē var lepoties smukumlietu un mājražotāju veikals «Rokraksts», Sabiles centrā — jaunu un mazlietotu preču veikals «Bodīte 7», bet Valdemārpilī — Ivetas Siljevičas friziera un skaistumkopšanas salons. Šie uzņēmumi katrs saņems konkursa naudas balvu 150 eiro apmērā.
Savukārt Talsos noteikti trīs labāko skatlogu noformējumi. Par pirmās vietas ieguvēju atzīts ziedu salons «Maijrozīte»; otrā vieta ziedu salonam «Kreimenīte», bet trešā — kafejnīcai «Cafe Nr.33», kuri kā pateicību iegūs naudas balvas attiecīgi 150, 100 un 50 eiro apmērā, liecina Talsu novada pašvaldības publicētā informācija.
Domājot par konkursa norisi nākamgad, plānots, ka svētku noformējumu radīšanā Ziemassvētku laikā novadā būs aicināts ikviens iedzīvotājs un organizācija.