Matu taisnošana – kas jāņem vērā?

Reklāmraksts

Matu taisnošana – kas jāņem vērā?

Katras sievietes galvenais “aksesuārs” ir viņas mati. Tādēļ rūpēm par tiem ikdienā pienākas veltīt laiku, ko, par laimi, atvieglo un paātrina skaistumkopšanas elektroiekārtas. Vai esat draiski cirtainu matu īpašniece, vai eleganti viļņotu, vai taisnu – bez kvalitatīva matu taisnotāja mūsdienu sievietei neiztikt. Tieši tas palīdzēs ātri un ērti “salikt matu pie matiņa”, padarot koptēlu koptu un elegantu. Iekārta palīdzēs ne vien iztaisnot matus, bet arī izveidot pievilcīgas lokas un piepacelt matus pie saknēm. Nedaudz patrenējoties, ar matu taisnotāju varēsiet ieveidot frizūras gan ikdienai, gan svētkiem. Jāizvēlas vien modelis, kas ļaus darīt to saudzīgi, nekaitējot matiem.

Matu taisnotāju daudzveidība ir milzīga – var atrast modeļus gan par divdesmit, gan par vairākiem simtiem eiro. Likumsakarīgi rodas jautājums, ar ko atšķiras lētāka iekārta no dārgākas? Atšķirības slēpjas taisnošanas plākšņu pārklājumā, iekārtas temperatūras regulēšanas iespējās, kā arī noderīgās papildfunkcijās. No minētā tieši pārklājummateriāls visbūtiskāk ietekmēs frizūras kvalitāti un matu veselību ilgtermiņā. Tādēļ šo izvēles parametru skaistumkopšanas speciālisti iesaka apsvērt visrūpīgāk, ja nevēlaties piedzīvot problēmas ar sadedzinātiem, trausliem, spīdumu zaudējušiem matiem un vēlāku to atjaunošanu.

Novērtējam taisnošanas plākšņu pārklājumu

Izplatītākie ir matu taisnotāji ar metāla, keramikas, teflona, turmalīna, marmora, titāna pārklājumu. Metāls no tiem ir ekonomiskākais variants. Taču matus tas diemžēl nesaudzē – iekarst nevienmērīgi un tādējādi sausina atsevišķas zonas. Rezultātā mati sāk viegli lūzt un to galiņi šķelties. Keramika ir matiem daudz draudzīgāks variants – iesilst vienmērīgi, uztur optimālu temperatūru, maigi slīd un piedod matiem spīdumu. Kombinācijā ar viduvēju cenu tas padara keramiskos taisnotājus par pieprasītākiem lietošanai mājas apstākļos. No mīnusiem – ilgstoša iesilšana un tas, ka plāksnēm pielīp matu ieveidošanas līdzekļi. Tādēļ pēc katras lietošanas plāksnes būtu jāpārslauka. Uzlabots variants ir keramiskās plāksnes ar turmalīna pārklājumu. Šādi taisnotāji maksā vairāk, taču pēdējā laikā kļūst arvien populārāki. Turmalīnam uzsilstot, sāk izdalīties negatīvie joni (sākas jonizācijas process), kas nodrošina profesionālā līmeņa kopšanu – zīdainus, spīdīgus matus, kuri saglabā savu mitrumu.

Ja esat gatavi ieguldīt vairāk savā skaistumā un matu veselībā, var apsvērt taisnotājus ar titāna pārklājumu. Tas apvieno visas iepriekšminētās keramikas priekšrocības un papildus tām izslēdz matu ieveidošanas līdzekļu pielipšanu. Tieši šādas iekārtas visbiežāk sastopamas frizieru vidū. Ieguvums ir dubults – gan skaisti ieveidoti, gan veselīgāki mati, jo augstas temperatūras ietekmē kopšanas līdzekļi nokļūst tieši mata struktūrā, baro, kopj un atjauno to. Arī teflona un marmora pārklājuma taisnotājus var lietot kopā ar kosmētiskajiem līdzekļiem. Tiesa, teflons mēdz ātri noberzties, tādēļ būs piemērotāks neregulārai lietošanai. Ja vēlaties ilgtspējīgāku profesionālo modeli, dodiet priekšroku titāna vai marmora pārklājumam. Pēdējais no tiem ir vissaudzīgākais, kas ir īpaši aktuāli trausliem matiem.

Taisnotāja plākšņu forma, izmēri, stiprinājuma veids

Zelta likums skan šādi: jo garāki un biezāki mati, jo platākām jābūt matu taisnotāja plāksnēm.

  • Matu griezumiem līdz pleciem (ar nosacījumu, ka mati nav kupli) būs piemērotas plāksnes ar platumu līdz 2,5 cm.
  • Viduvēja biezuma matiem ar garumu līdz lāpstiņām, kā arī īsiem, bet bieziem matiem – 2,5-3 cm platas plāksnes.
  • Bieziem, kupliem, smagiem matiem garumā līdz lāpstiņām – ap 4 cm platas;
  • Lielākam garumam – 7-8 cm platas plāksnes.

Ja plānojat ne vien taisnot, bet arī ieveidot matus, svarīga ir plākšņu forma. Plāksnes ar ieapaļotiem stūriem (nevis taisniem) ļaus eksperimentēt, piemēram, veidot lokas vai ieveidot vēlamo formu galiņiem. 

Stiprinājums plāksnēm var būt tradicionāls vai „peldošais”. Jāsaka, ka frizūras kvalitāti tas neietekmē, bet lietošanas komfortu gan. Lietojot taisnotāju ar peldošām plāksnēm, procesa laikā Jums vajadzēs vien minimāli pielietot spēku.

Temperatūras regulēšana un inovatīvi papildinājumi

Tieši temperatūras ietekmē mati taisnojas. Taču ar augstām temperatūrām jābūt piesardzīgiem, – kas der vienam, var nederēt otram. Temperatūras režīms jāpielāgo katram matu tipam. Trausliem matiem temperatūra nedrīkst pārsniegt 150°С, normāliem – 180°С. Tikai nekrāsotu un īpaši nepaklausīgu matu īpašnieces var lietot 200 grādu temperatūru. Lai kādi būtu Jūsu mati, ļoti ieteicams izvēlēties taisnotāju ar termoregulatoru. Bez šī iebūvētā mehānisma iekārta darbosies uz maksimālās temperatūras, nesaudzējot īsākus un trauslākus matus.

Termoregulators var būt mehāniskais vai elektroniskais. Otrais variants parasti ļauj precīzāk iestatīt vēlamos grādus. Turklāt profesionālajām iekārtām rezultāts atspoguļosies elektroniskā ekrānā, un daudziem modeļiem to varēsiet arī saglabāt.

Jāpiebilst, ka arī matu taisnotājiem nav pagājušas garām smart tehnoloģijas. Tās paredzētas vēl patīkamākam un matiem draudzīgākam ieveidošanas procesam. Piemēram, iekārtā integrētā automātiskā temperatūras regulēšana ir papildinājums, par ko būtu vērts piemaksāt. Pirms darba sākuma Jums vajadzēs ievadīt datus par saviem matiem, un taisnotājs pats noteiks optimālo temperatūras režīmu, sniegs vērtējumu par matu mitruma līmeni un taisnošanas procesa ātrumu (atbilstošs vai pārāk ātrs). Varēsiet nešaubīties, ka taisnošana noritēja maksimāli saudzīgā režīmā.

Vēl daži būtiski matu taisnošanas principi

Pat taisnotājs ar labāko pārklājumu un precīzāko temperatūras regulēšanu nespēj garantēt pilnīgu matu aizsardzību. Tādēļ speciālie aizsarglīdzekļi pret termisko iedarbību ir ļoti vēlami. Īpaši, ja Jums ir nepaklausīgi mati un pienākas lietot augstāku temperatūru (piem., 200°С).

Daudzu sieviešu izplatītākā kļūda ir mitru matu taisnošana, kas neizbēgami bojā to struktūru. Atjaunošanai pienāksies krietni papūlēties, iztērēties un nogaidīt laiku. Racionālāk būtu novērst šādas problēmas un ieveidot tikai izžuvušus matus. Ideālam rezultātam vēlams taisnot tos nelielās, aptuveni 5 cm platās šķipsnās. Pārejiet katru šķipsnu vienu-divas reizes, uzkavējoties uz tās ne vairāk par 3-4 sekundēm. Jūsu pacietība garantēs pievilcīgu rezultātu!

Ja meklējat, kur var izdevīgi iegādāties elektroiekārtu matu saudzīgai, vienkāršai un efektīvai taisnošanai, apmeklējiet interneta veikalu 200.lv! Tieši te atradīsiet matu taisnotājus plašā piedāvājumā. Sortimentā ir modeļi jebkuram budžetam un vēlmēm: nedārgi un efektīvi keramiskā pārklājuma modeļi, ar jonizācijas funkciju zīdaini maigiem matiem, ātri uzsilstošie, ar peldošām un īpaši platām plāksnēm, smart tehnoloģijām utt. Tepat atradīsiet arī taisnotājus no tādiem populāriem elektropreču ražotājiem kā Remington, Babyliss PRO, Philips, OSOM professional, Braun u.c. Tie iepriecinās ar ērtu lietošanu, pievilcīgu dizainu un profesionāla līmeņa rezultātu. Apskatiet un izvēlieties dāvanā sev vai kādam sev tuvam cilvēkam neaizstājamo palīgu ikdienas matu kopšanā. Lai perfekts tēls un pašsajūta!