Uzvaras laurus «X Faktorā» plūc Grēta Grantiņa

Kultūra

Svētdien, 12. decembrī, noslēdzās šova «X Faktors» ceturtā sezona, kurā uzvaru izcīnīja 22 gadus vecā Grēta Grantiņa no Ģibuļiem. Dalību šovā jaunā izpildītāja sauc par krāšņāko un skaistāko piedzīvojumu dzīvē.
Jau atlasē žūrijas locekļi atzinīgi novērtēja Grētas vienkāršo, dziļo un muzikālo sniegumu. Līdz domai par dalību «X Faktorā» dziedošā jauniete nonāca, pateicoties līdzcilvēkiem. «Pēdējā gada laikā man bija daudz laika domāt par savām vēlmēm — ar pāris cilvēku palīdzību nonācu līdz secinājumam — šis ir īstais laiks, kad to darīt. Pārāk bieži sevi pieķēru pie domas — labāk ir pamēģināt, nekā nožēlot neizdarīto,» šova sākumā atzina Grēta.
Par uzvaru šovā viņa cīnījās ar Eduardu Rediko un Viktoru Buntovski no Rīgas. Pēc pirmā posma no tālākās cīņas izstājās Eduards, līdz ar to superfinālā Grēta sacentās ar 17 gadus veco Viktoru. Pirmo reizi uz skatuves viņa kāpa kopā ar «GG choir» gospeļkori, izpildot «Queen» skaņdarbu «Somebody to love», otrajā priekšnesumā jauniete kopā ar Intaru Busuli izpildīja dziesmu «Miglas rīts», savukārt superfinālā — Maikla Džeksona un Džastina Timberleika kopdarbu «Love Never Felt So Good». Balvā Grēta ieguva 10 000 eiro un līgumu ar mūzikas ierakstu kompāniju «Universal Music Group». Šogad fināls bija īpašs ar to, ka visi balsojumā iegūtie ienākumi tiks ziedoti labdarības akcijai «Eņģeļi pār Latviju», kas šogad aicina palīdzēt 176 bērniem, kuru veselības uzlabošanai kopumā nepieciešami 373 217,32 eiro.
Dalību šovā jaunā izpildītāja sauc par krāšņāko un skaistāko piedzīvojumu dzīvē. «Man bija iespēja izdziedāt savas mīļākās dziesmas, un būt uz skatuves ar lieliskiem cilvēkiem, kuri katru mēģinājumu padarīja par piedzīvojumu. Nekad nebiju piedzīvojusi tādu emociju haosu — fināla laikā man galvā bija salūts. Gribu teikt vismīļāko paldies ikvienam, kurš par mani turēja īkšķus. Bez atbalsta būtu diezgan grūti tikt līdz galam. Guvu ārkārtīgi lielu pieredzi skatuves darbībā. Bija jāiemācās sevi saturēt un neatlaist gāzes pedāli brīžos, kad palika mazliet grūtāk. Tas ļoti noderēs turpmāk,» prieku par uzvaru pauž Grēta.