Rojā nogrimst zvejas kuģis

Rojas novads

13. decembrī 5.08 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma informāciju no Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta, ka Rojas ostā nogrimis kuģis un uz ūdens virsmas redzams naftas produktu plankums. Par kuģa nogrimšanu liecināja arī maza daļa no kuģa masta, kas atradās virs ūdens. Cietušo šajā reizē nav.
Lai uzzinātu vairāk par negadījumu, komentāru par notikušo lūdzām Rojas ostas pārvaldniekam Jānim Megnim. «Šodien (13. decembrī) pusdienas laikā gaidām ūdenslīdējus no Rīgas, lai identificētu iespējas zvejas kuģi no jūras izcelt. Pašlaik no kuģa virs ūdens ir redzama daļa no masta. Kā un kad mēs kuģi varētu izcelt, iespējams, zināsim vēlāk,» teic J. Megnis. Viņš pastāsta, ka tas ir zvejas kuģis, kas iepriekšējā vakarā atgriezies krastā no jūras. «Pašlaik nogrimšanas iemesli nav zināmi. Kuģis bija aktīvā darbībā, visi reģistri bija kārtībā, arī tehniski labā stāvoklī un atbilda visām kuģošanas prasībām. Vakar tas atnāca krastā un no rīta ļoti strauji nogrima. Ja kuģis grimtu lēnām, tas vēl būtu bijis pamanāms. Tas ir neliels zvejas kuģis, kādi Rojā ir pārsvarā,» saka Rojas ostas pārvaldnieks.
Atzinīgus vārdus viņš teic par glābējiem, uzteicot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsējus par savlaicīgu un profesionālu darbības veikšanu savu pieejamo tehnisko resursu ietvaros. Līdz ar šo gadījumu Rojas ostas darbība ir limitēta jeb kontrolēti traucēta — tas nozīmē, ka zvejas kuģiem būs jākraujas ārā pie citas norādītās piestātnes, arī stāvēs citā vietā, nekā parasti, norāda ostas pārvaldnieks.