No 2. decembra plašāks iedzīvotāju loks var saņemt balstvakcināciju

Provinces Cilvēks Pandēmijā

2. decembra balstvakcināciju pret «Covid-19» var saņemt ikviens vakcinētais, kas ir vismaz 18 gadus vecs, liecina Veselības ministrijas sniegtā informācija.

Iedzīvotāji no 18 gadu vecuma, kas saņēmuši «AstraZeneca» vakcīnas, var saņemt balstvakcīnu, ja pēc otrās devas saņemšanas ir pagājuši pieci mēneši. Balstvakcināciju tie, kas saņēmuši «Janssen» vakcīnas, var veikt, ja pēc vakcīnas saņemšanas ir pagājušas astoņas nedēļas. Savukārt iedzīvotāji no 18 gadiem, kuriem ir mRNS vakcīnas («Pfizer» un «Moderna») balstvakcīnu var saņemt, ja pēc otrās devas saņemšanas ir pagājuši seši mēneši. Balstvakcinācija tiem, kas saņēmuši vienu «Jannsen» vakcīnas devu un bijis pozitīvs SARS CoV-2 PCR tests, balstvakcinācija nepieciešama sešus mēnešus pēc vakcīnas saņemšanas vai pārslimošanas brīža atkarībā no tā, kas bijis pēdējais.
Balstvakcinācija pret «Covid-19» nav nepieciešama (izņemot cilvēkus ar būtiski novājinātu imūno sistēmu) tiem, kuriem pirms, pēc vai starp abām vakcīnas devām bijis pozitīvs SARS CoV-2 PCR tests.
Prioritāri iedzīvotāji aicināti pieteikties balstvakcinācijai portālā Manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 vai izmantot dzīvās rindas iespējas vakcinācijas centros, vakcinācijas punktos tirdzniecības centros un pašvaldību telpās, izbraukuma un mobilās vakcinācijas punktos. Balstvakcināciju ir iespējams saņemt arī vakcinācijas kabinetos ārstniecības iestādēs un pie ģimenes ārstiem.
Digitālie sertifikāti, kas izsniegti pēc primārā vakcinācijas kursa pabeigšanas, turpinās darboties. Pēc balstvakcinācijas veikšanas digitālajā sertifikātā parādīsies atzīme par balstvakcinācijas veikšanas datumu un vakcīnas nosaukumu, bet pats sertifikāts pēc balstvakcinācijas saņemšanas sāks darboties 15. dienā pēc balstvakcīnas saņemšanas. Abi sertifikāti būs derīgi lietošanai, liecina Veselības ministrijas apkopotā informācija.