Baudot ziemas priekus, atceries par drošību!

Sabiedrība

Aizvadītajā nedēļas nogalē pārgalvīgu ziemas aktivitāšu dēļ Strazdes novadā noticis ceļu satiksmes negadījums. Valsts policija atzīst, ka ik gadu tiek fiksēti gadījumi, kad cilvēki pārgalvīgās ziemas izklaidēs gūst traumas, un diemžēl ir arī tādi gadījumi, kas beidzas letāli. Lai baudītu ziemas priekus droši, vispirms jāapsver, vai konkrētā aktivitāte nav pārlieku bīstama.
5. decembrī ap 14.40 Valsts policija saņēma informācija, ka Strazdes pagastā kādā īpašumā uz lauka noticis negadījums — vīrietis vadīja sniega motociklu, pie kura virvē bija piesietas ragaviņas, uz kurām atradās viņa dzīvesbiedre. Ragaviņām apkrītot, sieviete guva miesas bojājumus un tika nogādāta medicīnas iestādē.
Lai gan ziema ir tikko sākusies, šādās aktivitātēs jau ir cietušie, tādēļ Valsts policija atgādina, ka šķietami nevainīga un parasta ziemas prieku baudīšana var beigties traģiski. Notikušie negadījumi parāda, ka atgādinājums ir vajadzīgs ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem. Šis traģiskais negadījums atklāj, ka jebkurš manevrs vai šķērslis, kas pagadās ceļā pūslim vai ragaviņām, var izraisīt smagas sekas. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova atklāj, ka Kurzemes reģiona brigādes Talsu iecirkņa apkalpojamajā teritorijā šogad ir reģistrēts viens ceļu satiksmes negadījums, kur pārgalvīgu ziemas aktivitāšu dēļ cieta cilvēks, bet vienā negadījumā — gāja bojā. 14. janvārī Virbu pagastā, vizinoties uz mašīnai piestiprināta maisa, gājusi bojā pusaudze. 19 gadus vecs jaunietis vadīja automašīnu «Audi», kurai aizmugurē bija piestiprināts minerālmēslu maiss, kurā iekšā bija kameras un matracis. Automašīnai pārvietojoties, uz tā atradās divi jaunieši. Līkumā maiss noslīdēja nost no ceļa braucamās daļas un ieslīdēja grāvī, kur bija caurteka. Jaunietis turpat no maisa nokrita nost, taču meitene trieciena rezultātā atsitās pret grāvī esošo caurteku un koku. Meitene notikuma vietā no gūtajām traumām gāja bojā.