Biatlonisti gatavojas jaunajai sezonai

Sports

Jau šonedēļ mūsu labākais biatlonists Renārs Birkentāls uzsāks jauno biatlona sacensību sezonu ar startu Eiropas kausa sacensībās Zviedrijā. Tikmēr Talsos aizvadīts pirmais slēpošanas treniņš.
Talsu novada sporta skolas biatlonisti aktīvi gatavojas gaidāmajai sezonai. Kaut arī ierobežojumi ir likuši atcelt vairākas plānotās mācību treniņu nometnes, sportisti ir neatlaidīgi pildījuši treneru uzdotos uzdevumus, lai mērķtiecīgi gatavotos jaunajai sezonai. Vasarā tika ieguldīts visapjomīgākais darbs — tika aizvadītas intensīvas treniņu nedēļas un bija iespēja startēt sacensībās, kurās mūsējie uzrādīja atzīstamu sniegumu. Rudenī audzēkņiem nācās cītīgi darboties individuāli, jo nebija atļauti pilnvērtīgi koptreniņi, bet ceram, ka tas neatstās lielu ietekmi uz rezultātu gaidāmajā sezonā. Jāatzīmē, ka vairāki mūsu audzēkņi paralēli apmeklē Jaunsardzes nodarbības un papildus apgūst tur sniegtās zināšanas. Tagad sācies pēdējais posms, kad tiek gaidīta katra sniega pārsla, lai pie pirmās iespējamības varētu kāpt uz slēpēm. Pirmais sniega treniņš jau sagaidīts un aizvadīts šīs nedēļas sākumā. Ceram, ka jau pavisam drīz mūs atkal lutinās sniega sega.
Mūsu labākie audzēkņi izlases sastāvos atrodas ārzemju nometnēs un gatavojas pirmajām sacensībām. Junioru izlases sportists Renārs Birkentāls aizvadījis pilnvērtīgu sagatavošanās posmu un jau šonedēļ startēs pirmajās starptautiskajās sacensībās. Renāra komentārs par padarīto un gaidāmo sezonu: «Aizvadītajā pusgadā esmu cītīgi gatavojies jaunajai 2021./2022. gada sezonai, kurā tika aizvadītas ļoti kvalitatīvas un produktīvas nometnes, — gan augstkalnē, gan tālajos Somijas ziemeļos. Uzskatu, ka aizvadītajos mēnešos esam veikuši ļoti labu sagatavošanās darbu priekšā esošajiem, ar sacensībām piepildītajiem mēnešiem. Tā kā sezona solās būt gara, salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, kad pandēmija neļāva aizvadīt pilnu sacensību kalendāru, uz pirmajām sacensībām varbūt neesmu pašā labākajā formā, bet nevaru arī teikt, ka sliktākajā. Nav viegli noturēt labu formu uz ilgu laiku, tāpēc pirmajā trimestrī vairāk koncentrēšos uz stabilitāti šautuvē, kā arī stabilu ātrumu trasē. Sākoties 2022. gadam, janvāra beigās Slovēnijā norisināsies Eiropas čempionāts junioriem, līdz kuram mēģināšu tikt pie labākās formas. Centīšos to noturēt līdz pat pasaules jauniešu junioru čempionātam ASV. Satraukums, protams, neizpaliek, bet sajūtas pirms pirmajām sacensībām, kas jau ir dažu dienu attālumā, ir labas. Grūti saprast, kādā līmenī esmu, bet, kā jau minēju, sezona būs gara, ieskrieties un pielabot kļūdas būs pietiekami daudz laika.»
Savukārt jauniešu izlases sastāvā sagatavošanās posmu Austrijā aizvada Kristiāns Kārlsbergs. Viņš vasarā uzrādīja ļoti labus rezultātus — tas ļāva viņam izcīnīt vietu izlasē, lai ziemas sezonā pierādītu sevi starptautiskā mērogā. Kaut arī būs jāsacenšas ar trīs līdz četrus gadus vecākiem sportistiem, šī būs lieliska starptautiskā pieredze nākotnei. Kristiāna Kārlsberga komentārs no nometnes Austrijā: «Man šeit iet labi, treniņi notiek mierīgi — ar zemu pulsu. Vakar bija brīvdiena, kurā veltīju laiku mācībām. Pirmajās dienās tikai slēpojām, bet nākamajās dienās liksim klāt arī šaušanu. Pašsajūta ir diezgan laba, nav nekā tāda, kas traucētu! Arī trasē jūtos labi, pirmajos treniņos nebija stabilitātes sajūtas, bet tagad esmu kaut cik pieradis un gribas slēpot arvien ātrāk, taču, ja no paša sākuma neievērošu pulsu, tas var atstāt sliktu iespaidu uz sezonu kopumā. Šeit ir augstkalne, līdz ar to arī pulss ir augstāks. Ar veselību pagaidām viss ir labi — cerams, ka tā tas būs arī turpmāk! Mans mērķis ir nostartēt Eiropas junioru kausos, kas decembra vidū notiks Itālijā un kur pirmā individuālā distance būs 15 kilometru gara. Šo sacensību rezultāti tiks ņemti vērā, lai noteiktu, kurš tiks uz pasaules jauniešu čempionātu Amerikā. Šeit mēs esam trīs latvieši, bet tiks tikai viens. Protams, ceru un darīšu visu iespējamo, lai tas būtu es. Šosezon plānā ir arī labi nostartēt Latvijas čempionātos un Baltijas kausa sacensībās. Jāturpina cītīgi trenēties — vēl ir kur vēl pielikt!»
Kaut arī Renārs un Kristiāns atrodas izlases nometnēs un gatavojas pilnvērtīgos sniega apstākļos, arī mājās palikušajiem ir, uz ko tiekties, jo galīgās atlases uz starptautiskajām sacensībām notiks Latvijā un iespējas uzvarēt un izcīnīt vietu būs visiem.
Gan lielie, gan mazie sportisti gaida sniegu, lai pilnveidotu esošās un apgūtu jaunas slēpošanas prasmes. Paldies vecākiem par neatlaidīgu jauniešu atbalstīšanu un motivēšanu! Paldies «Multitalent» un personīgi Aijai Smilai, kura devusi iespēju atsevišķiem audzēkņiem piedalīties «Vivat Multitalent» grantu programmā, lai saņemtu atbalstu mācību treniņu darbam! Paldies visiem, kuri snieguši ieguldījumu vasarā un rudenī, kad milzīgs darbs tika ieguldīts slēpošanas un biatlona trases labiekārtošanā! Uzstādītas jaunas apgaismojuma iekārtas un veiktas trases konfigurācijas izmaiņas, kā rezultātā ziemā visi slēpošanas entuziasti varēs slēpot jau pa divu kilometru garu apgaismotu apli. Arī treneri gaida sniegu un cer uz stabilu ziemu, lai spētu audzēkņiem dot programmas pilnvērtīgai apguvei nepieciešamās zināšanas un prasmes. Vēlam audzēkņiem arī turpmāk mērķtiecīgi trenēties un virzīties uz saviem mērķiem!
Biatlona nodaļas treneru kolektīvs